Krásna krajina, piesčité pláže a čisté more … to je Dominikánska republika

Ohodnoťte článok

Dovolenka v Dominikánskej republike, to je jednoznačne kombinácia dovolenky a exotiky. Predstavujete si dovolenku strávenú v Karibiku na tých najkrajších plážach? Tak verte, že práve Dominikánska republika by mohla byť tým pravým, po čom túžite. Nie nadarmo sa Dominikánskej republike prezýva perla Karibiku.

Dominikánska republika veští príjemnú a romantickú dovolenku. Nájdete tu prekrásne piesčité pláže, blankytne modré nebo, teplé more. To sú ale len základné veci. Stretnete sa tu aj s nádherným tropickým počasím. Príroda je jedným jediným slovom úplne úchvatná.

Niečo o rozlohe, polohe, podnebie …

Dominikánska republika leží na jednom z Karibských ostrovov, v súostroví Veľké Antily. Rozkladá sa na východnej časti ostrova Hispanolia. Jediným susedným štátom je Haiti. Spoločná hranica je dlhá 388 kilometrov. Všade okolo sa rozprestiera mora. Väčšinu jej územia vyplňujú horské pásma. Najvyššia hora je Pico Duarte, 3 807 metrov nad morom. Najnižším bodom je jazero Enriquillo, ktoré sa nachádza pod hladinou mora. Úrodné nížiny sa tiahnu pozdĺž pobrežia.

Dominikánsku republiku objavil pred půltisíciletím Krištof Kolumbus. Pri svojej objaviteľské ceste pristál pri brehoch nového ostrova, ktorý ho uchvátil svojou panenskou prírodou. Krásne miesto pomenoval na počesť krajiny, v ktorých španielskych farbách išiel v ústrety novým objavom – Hispanolia. Aj tento svetaznalí moreplavec považoval dlhé piesočnaté pláže a nádherné palmové háje za najkrajšie miesto, ktoré kedy videl. Najskôr bola Dominikánska republika kolóniou Španielska a Francúzska. Až v roku 1844 získava táto krajina nezávislosť.

Počasie je tu tropické. Teploty sa pohybujú v rozmedzí 16 ° C – 30 ° C. Keďže sa tu vyskytuje vlhké tropické podnebie, je vhodné zbaliť si sebou na dovolenku predovšetkým bavlnené oblečenie. Môže sa vám stať, že pri dovolenke v Dominikánskej republike zažijete aj hurikán. Leží totiž v oblasti častého výskytu hurikánu.

Vynikajúci starostlivosti aj aktivity v priebehu dovolenky

Ohromné bielo pláže Dominikánskej republiky a tropická kvetena okolo, zaručujú kvalitný odpočinok. Priezračné tyrkysové more ponúka pestrofarebný podmorský svet. Táto krajina je naozaj povestným rajom na zemi. Navyše v hoteli máte zaručené nielen ubytovanie, ale aj plnú stravu. Súčasťou ubytovania je neobmedzené konzumovanie nápojov v cene.
Okrem leňošenia si môžete dopriať aj potápanie. Potápať sa môžete k morským pestrofarebným útesom, ale aj k vrakom potopených lodí. Môžete podnikať túry do hornatého vnútrozemia. Alebo sa môžete len tak túlať malebnými uličkami mestečka Santo Domingo. Prípadne môžete využiť akékoľvek športové vyžitie.

Výlety do okolia vám odhalia históriu ostrova. Zoznámite s miestnym koloritom a životom domorodcov. Na pamiatku si môžete nakúpiť typické suveníry. Za vyskúšanie stojí aj dominikánska kreolská kuchyne. Dominikánska kuchyne veľmi kvalitne kombinuje tradičné európsku kuchyňu s africkými a karibskými tradíciami.

Dohovoríte sa tu španielsky. Menovou jednotkou je dominikánske peso. Menu zoženiete až v Dominikánskej republike. Tu vám vymení eura, alebo americké doláre na dominikánskej pesa.

Veľmi zaujímavým tipom na výlet v Dominikánskej republike sú ostrovy Catalina a Saona. Tieto ostrovy sú nedotknuté civilizáciou. Potrebujete – chcete mať úplný pokoj od ľudskej civilizácie a oddych, tieto ostrovy sú najlepším miestom. Ostrovy sú tvorené koralovými útesmi, nenechajte si preto ujsť poznanie podmorského sveta.

Snáď každý turista, ktorý navštívi Dominikánsku republiku, si ako suvenír domov privezie vynikajúce trstinový rum. Najlepšie značkou je Brugal či Barceló. Typickým likérom je Mamajuna. Mamajuna pôsobí aj ako zázračné afrodiziakum. Recept na tento likér pochádza od indiánov.

Dominikánska republika má päť hlavných turistických oblastí: Puerto-Plata, šamanov, Punta Cana, La Romana, Santo Domingo. V každej oblasti nájde niečo, čo vás úplne uchváti. V jednej pokoj, v druhej športové vyžitie. Stretnúť sa môžete vo všetkých s karnevalom.

Dominikánska republika patrí medzi najobľúbenejšie turistické destinácie Karibiku.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *