Krása Dominikánskej republiky

Ohodnoťte článok

Krása Dominikánskej republiky

Kúpanie v Dominikánskej republike

V Dominikánskej republike nájdete jedny z najnádhernejších plážach akej existujú.

Najkrajšie a najčistejší pláže v Dominikánskej republike nájdete na ostrove “Bacardi”, na ostrove “Saona”, na ostrove “Catalina” a na juhu v mieste zvanom “Orlie zátoka” alebo ak “Bahía de las Aguilas”. Na tieto pláže sa dostanete pravděpobně jedine pri jednom z vašich výletov, pretože nich sa nenachádzajú žiadne hotely.
Z turistických stredísk majú najkvalitnejšie a najkrajšie pláže Punta Cana-Bávaro a Bayahibe u mesta La Romana.

Pekná pláž a vždy s veľmi teplou vodou je tiež v stredisku Boca Chica. Pláže v turistickom centre Juan Dolio sú menej kvalitné, predovšetkým vďaka farbe piesku, ktorý nie je biely ako inde. Napriek tomu aj tu je voda po celý rok teplá okolo 27 ° a hlavne získate tú výhodu, že môžete precestovať celý ostrov, pretože je to odtiaľ všade blízko.

Severné pobrežie pri mestách Puerto Plata, Sosúa alebo Cabarete je tiež pekné, ale obmýva ho namiesto Karibiku Atlantický oceán a tiež podnebie je o niečo chladnejšie a daždivejšie. Žraloky sa v karibskom mori nachádza veľmi hojne. Ale nie je potrebné mať strach. U hotelových pláží sa s nimi pravdepodobne nestretnete.

Výlety po Dominikánskej republike a okolie

Ak máte záujem vidieť žraloky tak môžete podniknúť cestu do Santa Dominga do miestneho akvária a alebo sa zúčastniť špeciálne výpravy na lov a napríklad na Bahamské ostrovy. Jedinečnou záležitosťou na dovolenke v Dominikánskej republike je cesta do vnútrozemia kde nájdete množstvo jedinečných rastlín a živočíchov. Ďalšou zaujímavou časťou Dominikánskej republiky je slávny park Los Haitises kde sa nachádza obrovské množstvo jaskýň (asi 2000).

Ak máte v obľube pamiatky tak ich najviac nájdete v hlavnom meste Santo Domingo.

Pre cestovateľské duša je tu aj ponuka na výlety na okolité ostrovy (Jamaika, Bahamské ostrovy, Portoriko, St Martin) Alebo môžete zájsť do Venezuely či Mexika. Pre tých čo majú pre strach urobené je možná aj návšteva jediného suseda Dominikánskej republiky- Haiti.

Ale je určite rozumné sledovať politické dianie v tejto krajine aby sa človek neprimiešal zrovna k nejakému politickému prevratu. Ďalšie miestne špecialitou je trochu netradičný zábava – kohútie zápasy. Iste ste počuli videli a ak chcete zažiť trochu toho adrenalínu aj na vlastnej koži tak sa neváhajte opýtať po nejakej tej kohútie aréne. Jedinečným zážitkom je aj pozorovanie párenia keporkaků ktorí sem každoročne priplávajú.

Čo môžete ochutnať v Dominikánskej republike

Ak chcete ochutnať niečo typicky miestneho tak je to rum a tabak ktorý sa tu nielen vyrába ale aj hojne pije a fajčí. Pokiaľ si tento raj na zemi zvolíte aj v ako cieľ vašej dovolenky nezabudnite si správne přeřídit čas na hodinkách v lete o 6 hodín v zime o 5 hodín späť. Mnoho krásnych a jedinečných zážitkov!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *