Dovolenka v Dominikánskej republike

Ohodnoťte článok

Dovolenka v Dominikánskej republike

K vstupu do Dominikánskej republiky budete potrebovať platný cestovný pas tak aby bol platný ešte minimálne 3 mesiace po návrate z Dominikánskej republiky. V Dominikánskánské republike sa mieša kultúra indiánskych predkov otrockých černochov a belošských kolonizátorov.

Preto nie je sa čomu diviť že sa stretnete s úplne inou mentalitou a prístupu k životu. Nič tu nefunguje a nechodia tak ako ste zvyknutý. V Dominikánskej republike budete mať dostatok peňazí môžete zažiť neuveriteľnú slobodu ale musíte počítať s spolu so slobodou s tým že sa o seba budete musieť postarať sami. Nefunguje tu sociálny systém a všetko je oproti civilizovanému svätá dosť pozadu.
To isté platí aj pre zdravotné ošetrenie.

Veľmi odporúčam sa na cestu do Dominikánskej republiky pripoistiť aby ste tu mohli v prípade potreby využiť služby súkromného lekára a súkromných zariadení ktoré sú dobre vybavení a sú porovnateľné s tými našimi. Ale každé ošetrenie stojí dosť peňazí a platí sa buď peniazmi alebo kreditnou kartou a to priamo v mieste ošetrenia. Nezabudnite si povedať o potvrdenie aby vám bol poplatok uhradený. Na rozdiel od tých štátnych kam odporúčam nechodiť pretože okrem problému nedostatku liekov, lekárov, hygieny … .se tú ničím moc dobrým nestretnete.

Potreba navštíviť lekára tu môže byť predovšetkým z dôvodu – hnačka, klasický problém ktorý vás stretne vo väčšine južanských krajinách. Môžete ho dostať z nedostatočnej hygieny alebo znečistenej vody. Spolu s hnačkou je tu ešte nebezpečenstvo žltačky A. Zvlášť pri konzumácii potravín z uličného občerstvenia.

Našťastie je v dnešnej dobe možnosť sa oproti žltačke nechať pred odchodom zaočkovať. Čo ešte vám môže pokaziť dovolenku v raji? Je to ešte prehriatiu, spáleniny … preto nezabudnite na dostatočný príjem tekutín a dobrú ochranu pred slnkom. Z tých viac Exotických chorôb tejto krásnej krajiny sa môžeme stretnúť napríklad s maláriou, ale skôr veľmi zriedka a jej výskyt je obmedzený hlavne na určené lokality ako je hraničná oblasť s Haiti. Ďalej je v Dominikánskej republike mnohonásobne väčší výskyt chorých HIV a iných pohlavných chorôb.

Na čo si dať pozor v Dominikánskej republike

 • Na svoje veci – ak cestujete do Dominikánskej republiky vezmite si do lietadla všetky cennosti, peniaze, doklady. V hoteli využite na tento účel hotelový trezor.
 • Nechoďte po zotmení vonku vo väčších ani menších mestách bez sprievodu.
 • Nenoste cennosti viditelně- mohli by vám byť odcudzené a to aj za bieleho dňa.
 • Nemeňte peniaze na ulici, je to trestné.
 • Nudizmus tu nie je tolerovaný a mohol by spôsobiť pohoršenie, ale aj väčšie problémy.
 • Cenu za služby si dohodnite dopredu aby ste predišli nepríjemnému prekvapeniu.
 • Pozor na morské potvory ako ježkovia a medúzy ich uhryznutie alebo bodnutí je veľmi nepríjemné.
 • Nenechávajte sa nikým cudzím nikam odviezť.
 • Pozor na vodu z kohútika – nie je pitná.
 • Vezmite si so sebou základné lieky na hnačku, spáleniny …
 • Ubytovanie a cesta do Dominikánskej republiky

Do Dominikánskej republiky sa najľahšie dostanete letecky. Cesta trvá okolo 10-12 hodín. Turistické centrá v Dominikánskej republike je nie veľmi dobrej úrovni. Hotely ponúkajú veľmi slušný servis od ubytovania po jedlo ..

Ak budete mať zdravotné problémy tak vám zavolajú do hotela súkromného lekára. Ak nie ste turisti dobrodruhovia neodporúčam vám cestovať do Dominikánskej republiky bez cestovnej kancelárie. Predsa len to tu chodí trochu inak, a je lepšie mať niekoho na koho sa môžete v prípade problémov spoľahnúť. A cestovného sprievodcu oceníte nielen pri problémoch.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *