Dominikánska republika – základné informácie

Ohodnoťte článok

Dominikánska republika – základné informácie

Dominikánska republika je štát strednej Ameriky ležiaci v Karibskom mori. Nájdete ju na na východe ostrove Hispaniola. Väčšinu územia Dominikánskej republiky vypĺňajú horské pásma. Najvyššou horou je Pico Duarte ktorý dosahuje výšku 3087. n. m. Nížiny sa rozprestierajú pozdĺž pobrežia.

Počasie v Dominikánskej republike

Podnebie je vlhké tropické. Priemerné teploty sa pohybujú od 16 do 30 ° C. Nestriedajú sa tu klasicky 4 ročné obdobia ako sme zvyknutí z Európy ale strieda sa tu obdobie sucha a obdobie dažďa. Neznamená to že tu v období sucha neprší, alebo že v období dažďov tu naopak iba prší. Ale musíte počítať s tým, že v období dažďov tu pravdepodobne bude pršať o niečo viac.

Tiež sa tu môžete stretnúť s tropickou búrkou ktorej príchod je viac pravdepodobný v období od 1.6 do 30.11. K tropickej búrke sa tiež niekedy pridá hurikán ktorý môže spôsobiť obrovské škody a straty na životoch. V dnešnej dobe už majú hotely oproti hurikánom opatrenia.

Obyvatelia Dominikánskej republiky

Hlavným mestom Dominikánskej republiky je Santo Domingo a žije v ňom 2,9 milióna obyvateľov. Pričom celkový počet obyvateľov Dominikánskej republiky je okolo 9 miliónov obyvateľov. Obyvateľstvo Dominikánskej republiky tvorí zo 73% mulati, 16% černosi, 11% belosi. Väčšina obyvateľov je v Dominákánské republike kresťanského vyznania (asi 99%), zvyšné jedno% verí v šamanizmus.

Na území Dominikánskej republiky sa dohovoríte španielsky. Dominikánska republika sa stala veľmi vyhľadávanou destináciou na strávenie exotickej dovolenky. V obľube jej majú obzvlášť západní turisti. Platiť sa tu dá bud dominikánskym pesom, ale nie je problém zaplatiť aj americkým dolárom.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *