Úrazové poistenie má zmysel, a to nielen pokiaľ cestujete

Ohodnoťte článok

V okamihu, keď sa vám stane nejaký úraz, nemôžete vykonávať na nejakú dobu prácu, a tým pádom sa vám zníži aj mesačný príjem. Najmä v prípade, že má daný úraz trvalé následky, sa dostanete do pomerne ťaživej situácie, pretože mnohokrát také následky znemožňujú naďalej vykonávať povolanie. Ak sa teda chcete aspoň finančne chrániť, nie je nič jednoduchšie ako si dohodnúť úrazové poistenie. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, prečo má zmysel.

Čo je to úrazové poistenie?

Pokiaľ máte dohodnuté úrazové poistenie, tak v prípade úrazu s prechodnými či trvalými následkami vám poisťovňa vyplatí poistné plnenie z dohodnutého úrazového poistenia. Chránite tým nielen seba, ale aj svoju rodinu. Bohužiaľ, niekedy sú následky úrazu tak fatálne, že sú nezlučiteľné so životom. Aj v danom okamihu sú z úrazového poistenia vyplatené prostriedky vašej rodine.

Úrazové poistenie je v podstate jeden z typov životného poistenia, ktoré sa ale zameriava iba na úrazy a následky z nich. Často sa úrazové poistenie dojednáva ako súčasť životného poistenia.

Pre koho je úrazové poistenie určené?

Úrazové poistenie si môže dojednať ktokoľvek, kto sa chce aspoň nejako chrániť pred neočakávanými rizikami. Poistený môže byť jednotlivec, ba dokonca aj rodina či skupina osôb, napríklad vo firme. Z úrazového poistenia sa potom pokrývajú riziká ako liečenie úrazu formou denného odškodného, ​​výdavky za pobyt v nemocnici, prechodné následky úrazu, trvalé následky úrazu, invalidita spôsobená úrazom a smrť následkom úrazu.

Ak hľadáte poisťovňu, u ktorej by ste si mohli poistenie dojednať, obráťte sa na inštitúciu UNION. Špecializuje sa na rôzne druhy poistenia, nie iba na úrazové. V jej ponuke nájdete aj poistenie životné, cestovné a veľa ďalších. Stačí sa pozrieť.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *