Tak trochu iná dovolenka? Prejdite Rumunskom na bicykli alebo sa vydajte na túru cez Podkarpatskú Rus.

Ohodnoťte článok

Nebaví vás klasické letnej dovolenke v štýle more, celodenného ležanie na pláži a pre vás nudného ničnerobenie? V tom prípade ste jedinečný kandidát na to, zbaliť si batoh a vydať sa na túru krásnymi horami Podkarpatskej Rusi. A ak radšej trávite voľno v prítomnosti horského bicykla, vhod vám príde dovolenka, na ktorej precestujete celú kopcovitú oblasť Benato, alebo sa s celou rodinou prejdete na kolesách Rakúskom.

Čo ponúkne rumunský Benato?

Ak sa rozhodnete pre krásny Benato, čaká vás podívaná a zážitky, na ktoré určite nezabudnete. To, že budete môcť uvidieť jedinečnú prírodu je vykúpené tým, že služby a úroveň života je tu o niečo nižšia. Preto budete viac odkázaní sami na seba. To zaručuje dobrodružnejšie zážitky. Obtiažnosť 3-4 zvládne každý skúsený biker, trasy ponúka 40% asfalt a 60% terén.

Navštívite všetkých šesť slovenských dedín, vyskúšate jazdu cestičkou nad aj pod útesmi Dunaja, príjemne sa prehrejete v horských prameňoch a osvieženie nájdete v jaskyniach. Uvidíte aj pestrý kaňon riečky Nery.

Zažite pocit slobody a voľnosti

Z trochu iného súdka naberieme, ak sa pozrieme, čo prináša Zakarpatská Ukrajina. Pešie túry vám ponúknu možnosť voľne prejsť poloniny, horské lúky rozprestierajúce sa široko ďaleko, budete nocovať pod holým nebom plným hviezd a prežívať skutočne relax a zážitky, ktoré sa vám doma nenaskytne. Podkarpatská Rus je stále kus sveta, kde človeka neničí všadeprítomná technika.

Program zájazdu je kombinovateľný so zájazdom Podkarpatská Rus – jednodenné túry, vďaka čomu si môžete desaťdňové pobyt rozmanito spestriť.

Rodinná dovolenka aktívne

Aj s malými deťmi je možné stráviť aktívnu dovolenku na bicykloch, vynikajúcim príkladom je prázdninová dovolená Rakúsko. Rodinná cykloturistika na juhu Rakúska – Korutánsko sa bude páčiť deťom i dospelým. Okúpete sa v jazerách s čistou a teplou vodou o 25 stupňoch, uvidíte krásne kopce s hradmi a zámkami. Deti nadchne návšteva opičie hory, kde je možné naraziť na tlupu voľne žijúcich makakov. Dovolenka sa nezaobíde ani bez návštevy ZOO. To a mnohé ďalšie vás čaká na aktívnej rodinnej dovolenky v Rakúsku.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *