Tipy na kreatívne darčeky pre deti

Ohodnoťte článok

V dnešnej dobe, keď sú deti zaplavené hračkami, lákajú ich chytľavé počítačové hry alebo inteligentné mobilné aplikácie, im stále môžete venovať niečo, čo v nich rozvíri kreativitu. S takými darčekmi budú deti môcť tvoriť, popustiť uzdu svojej fantázii a užiť si trochu tej aktívnej zábavy. A radosť z vlastnoručne vytvoreného diela je veľká. Prinášame vám pár tipov, ako obdarovať vašich najmenších kreatívnymi darčekmi.

1. Maľovanky na plátne

Deti sa budú cítiť ako maliari, keď im darujete špeciálne maľovanky na vytlačenie. Sú to maľovanky vytlačené na plátno. Predávajú sa aj so špeciálnymi farbičkami. Výsledok svojho snaženia si potom umelci vystavia a budú sa cítiť ako ozajstní maliari. Môžu pozvať mamičku, otecka, babičku aj strýka na výstavu. Pre takéto maľovanky existuje mnoho motívov – zvieratá, kvety, autá. Plátna s maľovankami sú v rôznych veľkostiach od 30 x 30 cm po 70 x 70 cm. Ak teda budete hľadať maľovanky pre deti na vytlačenie, zabudnite na klasický papier a skúste niečo zaujímavejšie. Takýto darček bude rozhodne vynikať v záplave obyčajných hračiek.

2. Vyškrabovacie obrázky

Ďalším umeleckým dielom sa môžu stať špeciálne obrázky na vyškrabávanie. Sú to farebné obrázky prekryté špeciálnou tmavou plochou. Deti k nim dostanú špachtle, ktorými tmavú vrstvu odkrývajú a vytvárajú tak originálne obrazce. Hotové dielo si môžu vystaviť a pridať do svojej kreatívnej zbierky. Zakúpiť sa dajú buď väčšie obrázky určené priamo na zavesenie, alebo celé bloky, kde môžu deti vyškrabávať dokola a dokola.

3. Ozdobené fotospomienky

Prepojte detskú tvorivosť so spomienkami. Môžete deťom pripraviť všetko potrebné pre tvorbu vlastného originálneho fotoalbumu alebo napríklad rámčeka. Keď vyvoláte rodinné fotografie alebo fotografie detí z ich prvých rokov, kúpite im album na tvorbu scrap booku a pridáte veľa pasteliek, samolepiek alebo trblietok, deti sa do toho ponoria, budú lepiť, strihať, kresliť a vytvoria si svoj vlastný album so spomienkami. Budú sa k nemu vracať po celý život. Rovnako tak sa môžu pustiť do zdobenia rámčekov. Obyčajné drevené rámiky môžu deti pomaľovať alebo polepiť a vystaviť si ich v izbičke. Spoja tým vlastné umenie a nenahraditeľné spomienky.

4. Spojovačky, bludiská a rébusy

Počas dlhých zimných večerov môžu deti vystriedať pozeranie filmov vyplňovaním rôznych kreatívnych hádaniek alebo vyfarbovaním maľovaniek. K dispozícii je nespočetné množstvo rôznych kníh s bludiskami či spojovačkami, kde deti musia postupne prepájať čísla a vznikne tak obrázok. Nájdete tiež mnoho zošitov s maľovankami od rozprávkových po rôzne svetové pamiatky alebo veľké mandaly. Ak si nevyberiete, môžete si vyhľadať vaše obľúbené obrázky pre maľovanky na vytlačenie a vytvoriť z nich vlastné knižky pre malých maliarov.

Kreativite sa medze nekladú a uvidíte, že ak necháte detskú fantáziu tvoriť, rozhodne vás prekvapí.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *