Tip na vianočný darček pre skladníkov? Čítačky čiarových kódov!

Ohodnoťte článok

citackyModerné technológie nám často výrazne uľahčujú život, jednou z nich sú čítačky čiarových kódov. Aké výhody prinášajú čítačky čiarových kódov a aké typy poznáme?

Predstavte si, ako výrazne nám uľahčujú život čiarové kódy. My, bežní ľudia, si to väčšinou ani neuvedomujeme, vieme o tom, že na každom produkte sa nachádza nejaký ten čiarový kód, ktorý vždy predavačka pri pokladni naskenuje, a tým zväčša naše znalosti ohľadom čiarových kódov končia. Takí skladníci však môžu čiarové kódy doslova uctievať, vďaka nim je totiž práca s tovarmi v skladoch a obchodoch jednoduchá. Nebyť čiarových kódov, každý jeden kus produktu by museli skladníci a predavači ručne pridávať a odstraňovať z evidencie, čo je pri tisíckach rôznych tovarov, ktoré sa skladujú a predávajú v obchodoch, nepredstaviteľne náročná práca. Čítačky čiarových kódov výrazne uľahčia a spresnia prácu skladníkov, odbremenia ich od možných chýb pri naskladňovaní a inventúrach. Čítačky môžu zvýšiť efektivitu práce skladníkov tak výrazne, že následne môžu dostať niekoľko dní voľna, lebo ich práca bude hotová oveľa efektívnejšie a skôr.

Ako vybrať čítačku?

Podľa použitia delíme čítačky čiarových kódov na tri základné skupiny – stolové čítačky, ktoré, ako vyplýva z ich názvu, sú vhodné do maloobchodov a kancelárii na inventúry. Ak potrebujete nezničiteľné čítačky na použitie v extrémnych podmienkach, potom by ste mali siahnuť po robustných priemyselných čítačkách. Do firiem s vysokou intenzitou snímania sú vhodné stacionárne terminály čiarových kódov. Podľa technológie, ktorú čítačky používajú, ich delíme na laserové a digitálne. Digitálne pracujú na jednoduchom princípe – odfotia čiarový kód a fotografiu následne dekódujú. Ich princíp činnosti je podobný ako činnosť bežného fotoaparátu, pri snímaní tak musí byť kód v tesnej blízkosti čítačky. Naopak, laserové čítačky vedia prečítať čiarové kódy aj z väčšej vzdialenosti. A kde takú čítačku zoženiete? Napríklad na stránke www.amiplus.sk/citacky-ciarovych-kodov. Darujte čítačku aj vy a uľahčite skladníkovi prácu!


You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *