Poistenie domácnosti – aký má vlastne význam?

Ohodnoťte článok

house-insurance-419058_640

Bývanie, teda dom alebo byt, ktorý vlastníte, je pravdepodobne tá najdrahšia vec, ktorú máte. A čo je drahé, to je dobré poistiť, čo teda prináša poistenie domácnosti a poistenie domu alebo bytu?

Keď sa povie poistenie domácnosti, prípadne poistenie bytu alebo domu, mnohí ľudia zostanú skeptickí. Všetci vieme, že poistiť domácnosť je základná vec, ktorú by mal človek spraviť, keď si kúpi vlastné bývanie. Aj napriek tomu, že poistenie domu a poistenie domácnosti nie je povinné, má ho uzavretý asi každý, keďže rizík, ktoré vaše bývanie môžu ohroziť, je naozaj veľa. K tomu sa však dostaneme neskôr, pozrime sa najprv na hlavný problém väčšiny ľudí. Mnohí z nás si totiž uzatvoria nejaké poistenie domu alebo bytu, často aj poistenie domácnosti hneď po kúpe danej nehnuteľnosti a po zvyšok života už poistku neriešia. Keď sa ich potom niekto opýta, kde majú domácnosť poistenú, sami ani poriadne nevedia, čo na to odpovedať. Keďže hodnoty nehnuteľností sa neustále menia, rovnako ako aj poistenie, je skutočne potrebné raz za čas si overiť, či je vaša stará poistka ešte stále dobrá a či sa nedá nahradiť nejakou výhodnejšou.

Poistiť domácnosť nanovo?

Keď zistíte, že vaše staré poistenie domácnosti už nie je aktuálne a výhodné, je čas na zmenu a výber nového poistenia, napríklad v poisťovni Union. Pravdepodobne si budete chcieť vybaviť tak poistenie bytu alebo domu, ako aj poistenie domácnosti. Voči čomu vašu nehnuteľnosť a domácnosť tieto poistenia ochránia? Nuž, je toho skutočne mnoho, od vandalizmu, vykradnutia, cez rôzne prírodné katastrofy ako povodeň, dážď, úder blesku, až po nie až tak časté nehody ako pád lietadla. V prípade poistenia domácnosti a poistenia nehnuteľnosti si môžete vybrať z troch rôznych stupňov krytia. Výhodou je možnosť vybaviť si poistenie za pár minút online, čím ušetríte veľa času a zbytočných „papierovačiek“ v poisťovni. Vybavte si poistenie domu, bytu alebo poistenie domácnosti ešte dnes a majte svoje bývanie vždy chránené!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *