Otravuje vás hmyz? Odpuďte ho!

Ohodnoťte článok

Nedokážete si užiť prechádzku vo voľnej prírode kvôli večne otravnému hmyzu? Rozhodne nie ste sami, a tak exituje jednoduché riešenie menom repelent. Avšak nie je repelent ako repelent.

Kto by nemal rád leto? Obdobie, kedy len tak leňošíme niekde na ležadle pri bazéne, vyhrievame sa na slnku a užívame si život. Zaspomínajte si… Ležíte na kúpalisku, sú dve hodiny poobede, na oblohe ani obláčik, v ruke vám tróni pohár s ľadovo vychladeným nápojom. Čo už len v tejto letnej idylke chýba? No predsa otravný hmyz! Tá dotieravá osa, ktorá krúži v okolí vášho nápoja ako keby bola na voľných jazdách na Slovakiaringu. A vy sa bojíte čo i len sa na ten pohár pozrieť. Na VÁŠ pohár pitia, za ktorý ste vysolili neskutočné 3 eurá. Alebo tá nechutná mucha, ktorej vždy akosi zlyhajú motory nad vašim pohárom, čím vám vždy obohatí jeho obsah. To však väčšina z nás nejako prežije. Pravý boj o život nastane, pokiaľ sa rozhodnete ísť sa schladiť niekam do lesa. Veď čo je príjemnejšie ako romantická letná prechádzka v prírode? Nuž, máločo, máločo je však aj nepríjemnejšie ako letný hmyz, ktorý sa na vás lepí pri každom jednom kroku, ktorý v prírode spravíte. To nikoho nepoteší.

Odpudzovač hmyzu, váš ochranca

Leto však skončí a vy sa pre zmenu tešíte na jesenné prechádzky, kedy je hmyzu menej. Menej však znamená, že stále sa tu nejaký ten „dotierač“ objaví, aby vám váš pobyt v prírode trochu znechutil. Čo teda robiť? Predsa kvôli hmyzu neprestaneme chodiť do prírody. Odpudzovač hmyzu, alebo cudzím slovom repelent, je vec, ktorú ľudia vyvíjajú už od nepamäti. Aj naši najstarší predkovia mali problémy s hmyzom, a tak miešali rôzne látky, ktoré si potom natierali na telo ako odpudzovač hmyzu. Dnešný hmyz je však už oveľa prefíkanejší a odolnejší, čo môže byť pre ľudí, ktorí stále používajú recepty starých materí, dosť veľkým problémom. Rôzne „homemade“ repelenty totiž na dnešný hmyz nemusia zaberať. A preto sú tu rôzne novodobé prípravky založené na chémií, ktorá všetok hmyz zaručene udrží preč do tela. Vyberte si odpudzovač hmyzu aj vy a užívajte si vychádzky v prírode tak ako sa patrí!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *