Okoreňte si život – koreniny z vašich obľúbených dovolenkových destinácií

Ohodnoťte článok

Korenie je základom každého chutného jedla a pokiaľ je reč o koreniach, ktoré vám pripomenú dovolenkovú kuchyňu, určite by ste mali zbystriť pozornosť.

Na dovolenkách vždy ochutnáme nejaké nové jedlá, často domáce špeciality, ktoré u nás len tak ľahko nevyskúšate. Niektoré sú chutnejšie, niektoré menej, ale akonáhle sa vám podarí ochutnať dané jedlo v nejakej reštaurácií u nás doma, alebo si ho dokonca sami navaríte, ihneď vo vás ožijú spomienky na dovolenku. A to rozhodne každého z nás poteší. Nie je žiadnym tajomstvom, že zahraničné kuchyne používajú do svojich jedál koreniny, ktoré u nás nie sú tak frekventované. Prípadne nejaké korenie, ktoré ste nikdy pred tým nepoužili, ale jedlu dodalo výnimočnú chuť. A tak si poviete, že ho aj vy začnete používať. A rozhodne dobre robíte, lebo okrem navodenia dovolenkovej atmosféry a zabezpečenia dokonalej chuti jedla, majú koreniny aj viacero iných pozitívnych účinkov.

Šafrán, tymian, koriander – králi „ochucovači“

Korenia rozhodne vždy boli vzácnym a luxusným tovarom, napríklad podľa gréckych povestí sám Zeus spal na lôžku zo šafránu. Bola by však škoda šafrán s jeho originálnou chuťou využiť ako lôžko, preto spravíte lepšie, ak si ho pridáte do jedla. Či to už bude ryža, polievka, koláče, alebo čokoľvek iné, šafrán tomu dodá výnimočnú chuť, ktorú rozhodne oceníte. Ako sme spomínali, korenia nemajú len ochucovaciu funkciu. Napríklad taký koriander, ktorý obsahuje množstvo účinných látok, ako napríklad silice a niektoré vitamíny skupiny B. Podporuje tvorbu žalúdočnej šťavy, čím blahodarne pôsobí na tráviaci trakt. Koriander patrí medzi najlepšie korenia na ochucovanie mäsa, ale aj chleba, dokonca na výrobu alkoholických nápojov. Ak hľadáte nejaké korenie na prípravu mäsa a koriander vám nevonia, vyskúšajte tymian. Tymian je výborným korením na prípravu rýb, pečeného a duseného mäsa. Tak čo, vybrali ste si? Teraz rýchlo do kuchyne a večer s dovolenkovými spomienkami na jazyku sa môže začať.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *