Miesta, ktorým by ste sa určite mali vyhnúť

Ohodnoťte článok

Mnoho z nás miluje dovolenky a mnoho tiež premýšľa o tom, kam sa na dovolenku vydať. Vyhľadávame si katalógy cestovných kancelárií, aby sme si vybrali, čítame recenzie a riešime, či si vybrať ten, či onen hotel a aké miesto je pre nás tým najlepším.

Sú však destinácie, ktorým by sme sa mali oblúkom vyhnúť. Dôvod je hladomor, špina, bieda, choroby, alebo vojna.

Kam by sme teda určite nemali jazdiť?

Dajte si pozor na Indonézii, kde sa môžete dočkať smrtiaceho bodnutie. Je tu veľké množstvo komárov, ktorí žijú vo vlhku. Množením komárov potom môže dôjsť k smrteľnému bodnutie. Komáre totiž veľmi ľahko roznášajú smrteľné choroby.

Ďalej by ste sa určite mali vyhnúť Nigérii, kde je veľká chudoba, špina, veľmi tam vzrastá kriminalita a vzniká preľudnenosť. Rozhodne tu nenájdete nič, čo by vás oslepilo, ale naopak. Nigéria vám ostane v pamäti ako čierna bodka.

Krajinou, ktorá patrí k najchudobnejším krajinám sveta, je Bangladéš a ani tu rozhodne nie je čo hľadať. Hlavné mesto Dhaka, doslova praská vo švíkoch. Má 14 miliónov obyvateľov. Chudoba je tu poznať doslova na každom kroku. Tu sa vám s najväčšou pravdepodobnosťou tiež páčiť nebude. Dhaka by sa dal charakterizovať biedou a hladom, predtým tu bola otrokárska kolónie. Nedostatok jedla a zmena klímy sa prejaví na mnohých ľudských životoch.

Ak sa rozhodnete vycestovať do zahraničia, nemierte ani do krajín, kde je vojna, alebo kde vládne terorizmus. Určite sme všetci zaznamenali aj to, že sa dve české dievčatá stratili v Pakistane a zatiaľ o nich nemáme žiadne informácie. Z toho vyplýva, že ani cesta do Indie, nie je úplne bezpečná, ak sa vydáte po vlastnej osi a aj Indie ako taká, prináša množstva nebezpečných miest, obzvlášť potom pre ženy.

Ak máte radi dobrodružné cesty, tak je uskutočnite s cestovnou kanceláriou, aj tam sa totiž dá zohnať mnoho takých. Radšej necestujte po vlastnej osi.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *