Dovolenka – opaľovať sa alebo poznávať?

Ohodnoťte článok

Cestovanie je veľmi obľúbenou aktivitou radu ľudí. Je to totiž jedna z činností, ktorá nezovšednie a nikdy neomrzí. Záleží len a len na nás, kam sa vlastne vydáme a aký bude náš program cesty. Cestovanie je v dnešnej dobe tiež veľmi jednoduché. Dopravnými prostriedkami sa dostaneme takmer na ktorékoľvek miesto našej planéty a nie je to ani časovo náročné.

Dovolená – opaľovať sa alebo poznávať?

Samotná dovolenka je ale trochu iným cestovaním, než na ktoré by sme boli zvyknutí. Niekto hovorí o tom, že dovolenka vlastne ani cestovanie nie je. Keď si vyberieme pobytový zájazd a sme po celý čas ubytovaní na jednom mieste, danú krajinu nemáme šancu spoznať. Určite na tom niečo pravdy je, avšak nemusíme ísť na dovolenku pobytovú.

Dovolenka môže byť totiž aj pobyt plný akcie, poznanie a poučenie. Na tento typ trávenia dovolenky, teda aktívnu dovolenku, sa hodí predovšetkým poznávacie zájazdy.

Poznávacie zájazdy sú určené pre aktívne dovolenkárov, ktorí nechcú tráviť všetok čas na pláži pri mori, ale chcú spoznať danú krajinu. Súčasná ponuka cestovných kancelárií nám ponúka naozaj veľké množstvo druhov a typov poznávacích zájazdov. Nemusíme sa vydať len po Európe za pamiatkami, môžeme skúsiť aj menej známe krajiny, ktoré prekvapia svojou rozmanitosťou.

Kedy a kam ísť

makarska-rivieraOtázka, kam a kedy sa vlastne vydať, nie je na mieste. Cestovné kancelárie a cestovné agentúry ponúkajú po celý rok širokú škálu rôznych druhov a typov zájazdov. Nemusíte sa teda len tešiť na leto, ale vycestovať do teplých krajov môžete aj v zime, na jeseň či na jar a pre niektorých destinácie je to dokonca vhodnejšie, pretože napr. Tropické podnebie bude v zimných mesiacoch znesiteľnejšie.

Poznávacie zájazdy prebiehajú predovšetkým na jar a na jeseň. Ale rozhodne nemožno povedať, že to tak platí vždy. Poznávacie zájazdy do exotických letovísk sú v kurze po celý rok a ich obľuba stále stúpa s tým, ako im Česi dávajú prednosť pred samozrejmosťou ako sú Chorvátsko, Bulharsko alebo Taliansko.

Dovolenka nemusí byť nuda na pláži alebo na hoteli. Záleží naozaj len na vás, kam sa vydáte, koľko do seba investujete a ako bude váš program vyzerať. Možnosti sú takmer neobmedzené, a ak vám to dovolí finančná situácia, sú tu aj zájazdy typu “Cesta okolo sveta”. A to je potom už úplne iný druh cestovania.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *