Chystáte sa do zahraničia? Dohodnite si cestovné poistenie

Ohodnoťte článok

V súčasnej dobe si veľa turistov uvedomuje, že cestovné poistenie je naozaj dôležité. Ak sa chystáte do zahraničia, nemali by ste dôležitosť cestovného poistenia podceňovať. Súčasná ponuka je vskutku rozmanitá, pričom cestovné poistenie ponúka takmer každá poisťovňa. Ako ale konkrétny produkt vybrať? V nasledujúcich riadkoch vám to prezradíme.

Cestovné poistenie býva mnohokrát ku kreditnej alebo debetnej karte. Dokonca ho ponúkajú aj operátori k paušálu, ale je lepšie si dojednať skôr komerčné cestovné poistenie. Síce máte zdravotné poistenie a európsku kartičku, no tá pokrýva len nevyhnutné ošetrenie. Ak sa vám v zahraničí niečo stane a potrebujete, aby vám bola poskytnutá čo najlepšia starostlivosť, určite si cestovné poistenie dohodnite. Oplatí sa.

Cestovné poistenie nevyjde draho

Cestovné poistenie nie je nič, čo by vás zruinovalo. Stojí niekoľko málo desiatok euro na mesiac. Záleží teda na tom, ako často cestujete. Ak podnikáte cesty do zahraničia často, oplatí sa vám dlhodobé cestovné poistenie. Pri nárazových cestách vám postačí jednorazové cestovné poistenie.

Čo všetko cestovné poistenie pokrýva?

Z cestovného poistenia sú hradené liečebné výdavky na nevyhnutné lekárske ošetrenie a vyšetrenie, pobyt v nemocnici, lieky, základné ošetrenie zubov, prepravu poisteného z miesta úrazu do nemocnice aj náklady na prípadnú repatriáciu. Cestovné poistenie poskytuje poisťovňa Union, u ktorej si dohodnete produkt skrz internet. Poistenie tak uzavrite do troch minút. Samozrejmosťou sú asistenčné služby, ktoré vám pomôžu aj v prípade poruchy vozidla, dokonca si môžete poistiť domáceho maznáčika, alebo domácnosť na dobu, kedy budete mimo domova. Ak sa v zahraničí niečo stane, stačí kontaktovať asistenčnú službu, ktorá vám poradí, ako postupovať.

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *