Chystáte sa na dovolenku? Pripravené auto je základ!

Ohodnoťte článok

Ste pripravení na rodinné zážitky v zahraničí, ale ste si istí, že je pripravené aj vaše auto? Kontrolu auta pred dovolenkou by ste v žiadnom prípade nemali podceniť, vyhnete sa tak zbytočným komplikáciám.

Dovolenky autom sú čoraz populárnejšie. Keď už máte auto, prečo ho nevyužiť? Je to rozhodne dobrý nápad, pokiaľ však máte auto dostatočne skontrolované. Dôležité je overiť si stav motorových náplní, svetiel, stieračov, bŕzd a v neposlednom rade aj činnosť vykurovania a klimatizácie, nezabudnúť na kontrolu stavu pneumatík. Každá z vyššie vymenovaných vecí vám môže spôsobiť výrazné problémy ak v priebehu cesty prestane plniť svoj účel. Kontrola týchto vecí nie je nijako náročná a rozhodne by ste ju mali vykonať. S modernými naftovými motormi sa spája ešte jedna súčiastka, ktorej by ste mali venovať pozornosť – DPF filter. Aby sa filter nezanášal, je potrebná účinná regenerácia. Na ňu slúži napríklad VW DPF aditívum. Jedná sa o produkt, ktorý je schválený ako náhrada originálneho produktu VW. Dávkovací systém funguje na princípe samostatného zásobníka pre aditívum , ktoré riadiaca jednotka dávkuje do filtra pevných častí. Aditívum je pomocou dávkovacej jednotky vstrekované do filtra pevných častíc, čím sa filter regeneruje. Regenerácia DPF filtra je mimoriadne dôležitá, pri nesprávnej regenerácií môže dôjsť k upchatiu filtra a jeho výmena rozhodne nie je lacná záležitosť. Aby bolo aditívum funkčné, je potrebné ho vyberať na základe noriem jednotlivých výrobcov. Pre vozidlá VW Group je to norma G052143A2, ktorú spĺňa aditívum Diesel DPF Refill Fluid.

Aditíva nielen pre naftové motory

Ak máte „nafťák“, náplň pre DPF je správnym produktom pre vás, čo však, ak máte auto na LPG? V tomto prípade sú tiež dôležité LPG aditíva, ktoré slúžia na domazávanie sediel ventilov motora. LPG totiž neobsahuje aditíva, ktoré by ventily domazávali, potrebná je teda dodatočná ochrana ventilov. Tú zabezpečuje JLM kit. Ako aditívum slúži JLM Valve Saver, ktorý zabezpečí, že ochrana ventilov bude skutočne spoľahlivá. LPG aditíva a DPF aditíva zabezpečia, že váš tátoš, či už je na naftu alebo LPG, nesklame na žiadnej dlhej ceste. Dovolenku si tak môžete užívať bez stresu z pokazeného auta.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *