Cestujete na dovolenku? Nezabudnite na poistenie domácnosti!

Ohodnoťte článok

composing-3675335_1280

Vlastná domácnosť je jedna z najdrahších vecí, ktoré v živote vlastníme, mali by sme si ju teda čo najviac chrániť. Práve postenie domácnosti je spôsobom, ako odísť na dovolenku bez obáv o domácnosť.

Predstavte si nasledujúcu, veľmi nepríjemnú situáciu. Je november a vy ste sa rozhodli dať si na týždeň pauzu v práci a odísť na dovolenku do teplých krajín. Pobalíte si veci a celý šťastný odídete na týždeň preč z domu. Počas týchto dní, kedy vy ležíte niekde na pláži, sa Slovenskom preženie silná víchrica s krupobitím, ktoré vám odfúkne kus strechy a rozbije okná. Aby toho nebolo málo, tieto rozbité okná na druhý deň prilákajú zlodejov, ktorí vezmú ten použiteľný zvyšok, ktorý ešte po víchrici vo vašom dome zostal. Vy o ničom neviete a keď sa vrátite z dovolenky domov, zostanú vám len oči pre plač. V tom prípade sa môžete ocitnúť v dvoch situáciách – buď máte poistenie domácnosti, alebo ste si povedali, že poistenie domácnosti vám netreba, a tak ho nemáte. Asi nemusíme zdôrazňovať, ktorá z týchto dvoch možností je výhodnejšia.

Nepríjemnosti sa stávajú…

Ak máte uzatvorené poistenie domácnosti, vaše problémy v prípade akéhokoľvek poškodenia domácnosti, ktoré pokrýva poistenie, budú minimálne. Poisťovňa vám škodu preplatí a vy môžete bez problémov fungovať ďalej. Ak však poistenie domácnosti nemáte, celú škodu si musíte preplácať sami, čo už také výhodné nie je. Aké škody poistenie domácnosti prepláca? Pozrime sa napríklad na ponuku poistenia domácnosti od poisťovne Union. Pri ňom si môžete vybrať z viacerých balíkov poistenia, podľa toho, aké veľké krytie potrebujete. Tie najdrahšie balíky obsahujú krytie skutočne všetkého, čo by sa vašej domácnosti mohlo teoreticky prihodiť – od víchrice, cez zemetrasenie a pád lietadla, až po škody od voľne žijúcich živočíchov. Navyše, poistenie domácnosti si môžete vybaviť aj moderne online už za pár minút. Tak neriskujte a vybavte si ho aj vy – poistenie domácnosti sa totiž skutočne oplatí!

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *