Často sa bojíte?

Ohodnoťte článok

Strach je jedným z ľudských citov. Bojíme sa pavúkov, bojíme sa o seba, o svoje deti alebo len tak, sme bojazliví. Niektorí ľudia dokonca majú šiesty zmysel a vidia nebezpečenstvo aj tam, kde nie je. Mnohí sa im smejú, často majú aj otvorených nepriateľov. Často im hovoríme aj pesimisti. Ale to je asi celkový prístup k životu. Inak, strach je prirodzená ľudská vlastnosť. U niekoho vyvinutá viac, u niekoho menej. Niekedy je namieste, inokedy nás brzdí v našom rozvoji.

Strach ovplyvňuje aj zdravie

Ak ideme na náročnú operáciu, či do novej práce, je náš strach pochopiteľný a oprávnený. Ak však ostávame nešťastní v našej práci len preto, že sa bojíme nájsť si inú, lepšiu, vtedy nás vlastný strach brzdí a môže byť dokonca nebezpečný. Rôzne neurózy a žalúdočné problémy si privodíme len tým, že máme strach. Na odbúranie stresu a bojazlivosti existuje množstvo techník a trikov.

Prekonávanie výziev

Niekedy však nepomôže nič. Jednoducho náš strach nás prevalcuje. A odoprieme si aj také aktivity, ktoré sú pre iných bežné a príjemné. Let balónom, potápanie v mori alebo obyčajné pozeranie hororového filmu. Pritom prekonávanie osobných bariér je jasná výzva. Keď sa odhodláme a zvíťazíme sami nad sebou, cítime sa výborne a spokojne. A možno aj zistíme, že to také strašné nebolo a náš vlastný démon nás zbytočne tlačil k zemi.

Dovolenka, áno či nie ?

Blíži sa leto, čas dovoleniek. Obdobie relaxu a oddychu, chvíľ strávených s rodinou alebo priateľmi. Väčšina z nás ju absolvuje na aute. Mnohí si ju však nedoprajú len preto, že majú obavy. Radšej ostanú doma a necestujú. Netvrdíme, že tento druh relaxu je nesprávny. Mnohí však túžia spoznávať iné krajiny, majú na to aj finančné prostriedky, ale nedovolí im to strach. Či v poriadku docestujú, či neochorejú alebo ich cestovka skrachuje.

Porovnanie PZP

Jednou z možností je poistenie. Iste, aj osôb. To je samozrejmé. Ale okrem cestujúcich je dobré poistiť aj náš dopravný prostriedok. A teda okrem zákonného poistenia mať aj poistenie havarijné. Zákonná poistka na auto je povinná , ako už vyplýva z jej názvu , zo zákona. Môžeme ju uzatvoriť s ktoroukoľvek komerčnou poisťovňou. V prípade, že nie sme spokojní, máme možnosť požiadať o zrušenie PZP a uzavrieť zmluvu novú. Pomôcť nám môžu rôzne on-line portály na porovnanie výhodnosti.

Poistenie ako bonus

Havarijné poistenie je už v našom prípade pozitívny bonus. A s takýmto bonusom sa oveľa príjemnejšie a spokojjnejšie cestuje. Máme istotu, že v prípade potreby sa niekto o nás určite postará. S havarijným poistením máme nárok aj na rôzne asistenčné služby. Vzťahuje sa na krádež, vandalizmus , aj na živelnú pohromu. Takéto poistenia môžeme dokonca uzavrieť aj cez internet. Nie každý ho považuje za potrebné, ale verte, ten pocit za to stojí. Iste, je lepšie, ak ho nebudeme potrebovať. Ale s ním je náš strach určite menší.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *