Ak cestovať, tak jedine poistený! Prečo?

Ohodnoťte článok

Cestovanie nám dáva skvelé príležitosti na nové skúsenosti, zážitky a plnohodnotný oddych. Miluje ho asi každý, teda, pokiaľ vychádza podľa predstáv. Naopak, dovolenkové problémy vedia spraviť poriadne vrásky na čele. Práve preto sa oplatí zvážiť cestové poistenie!

Napriek tomu, že cestovné poistenie je odporúčané na každom rohu, stále pretrváva móda cestovania bez akéhokoľvek poistenia. Najmä v prípade, že cestujete na kratšiu dobu a do neďalekých krajín. Väčšina ľudí totiž rieši cestovné poistenie len pri väčších dovolenkách. V takomto prípade je cestovné poistenie prakticky nevyhnutné, tráviť viac dní v krajine, ktorá je vzdialená niekoľko tisíc kilometrov od domova, bez akéhokoľvek poistenia, je risk, ktorý snáď nikto dobrovoľne nepodstúpi. Povedzme však, že cestujete na 3 dni do susedného Maďarska. Plánujete na pár dní vypadnúť z domu a užiť si nádhernú Budapešť. V takejto situácii sa veľa ľudí len zbalí a vyrazí, bez cestovného poistenia. Veď predsa cestujú neďaleko domova a nemôže sa nič stať, no nie? Veru, môže a bez cestovného poistenia to bude veľmi nepríjemné.

Asistencia pre bezpečný pocit

Predstavte si, že dorazíte do Budapešti a náhle vážne ochoriete. Nebudete môcť ísť ani domov a budete musieť stráviť niekoľko dní v maďarskej nemocnici. Nemáte poistenie? Transport do nemocnice a celú liečbu si budete platiť z vlastného vrecka. Vedzte, že to rozhodne nie je lacné. Alebo sa stane niečo horšie. V preplnenom metre bude toľko ľudí, že si ani nevšimnete, ako vám zlodej ukradne peňaženku a mobil. Nemáte žiadne doklady a s maďarskými policajtami sa dohovoríte len veľmi ťažko. Prípadne, niekomu počas svojho výletu spôsobíte škodu a ste za ňu zodpovedný, musíte ju teda nahradiť. Opäť nič príjemné. Ako vám v takýchto situáciách pomôže cestovné poistenie? V prvom rade môžete využiť asistenčné služby, kde vám operátor po slovensky vysvetlí, ako sa zachovať a čo robiť. Poisťovňa následne všetky výdavky preplatí.

Cestovné poistenie si dnes vybavíte za pár minút online, napríklad na webe poisťovne AXA. Tak cestujte v bezpečí!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *