Krásy Brazílie

Ohodnoťte článok

Krásy Brazílie

Ak ste sa rozhodli navštíviť túto divukrásnu krajine – Brazílii tak budete pre vstup potrebovať minimálne 8 mesiacov platný cestovný pas. Pre turisticky plánovaný pobyt v Brazílii nie je nutné mať žiadne víza. Zdržiavať v Brazílii môžete po dobu 90 dní.

Krásy Brazília, more a pláže

Ako tráviť čas

Ako tráviť voľný čas v Brazílii? To záleží predovšetkým na tom, kde v Brazílii sa nachádzate, pretože Brazília sa skladá z 5 klimatických pásov. Prekrásne pláže lákajú k vodným športom, kúpanie i na leňošenie.

Jednou z hlavných turistických atrakcií je slávny karneval. Je to sviatok 40 dní pred Veľkou nocou, ktorý je považovaný špajze za pohanskú tradíciu než náboženský sviatok a pôvodne ho do Brazílie priniesli portugalskí prisťahovalci.

Všade plno farieb, roztančených jasajúcich ľudí v tých najdokonalejších kostýmoch. Mestom znie exotická hudba, to všetko každoročne láka turistov z celého sveta.

Carnaval sa koná po celej krajine, avšak neznámejšieho je pohľad v Rio de Janeiro. V Riu existujú veľké školy samby, ich členovia potom v kostýmoch a na alegorických vozoch putujú za rytmu samby mestom. Celú podívanou zahajuje starosta mesta.

V Brazílii si rozhodne zájdite na futbalové stretnutie. Futbal tu nie je koníčkom, ale posadnutosťou. Futbal je najväčší hrdosťou Brazílčanov. Najslávnejším štadiónom je Maracaná. Kto nehral tu, ako by nehral vôbec. Brazílskou futbalovou legendou a tiež polobohom je tu Pelé.

Vodopády Iguacu

Skoro 300 vodopádov na jednom mieste, ktoré vám vezme dych. Nádherný prírodný úkaz ležiace na hraniciach brazília s Argentínou a Paraguajom, ktorý je rozlohou tak veľký, že rozhodne stojí za to obkouknout ho zo všetkých strán – teda zo strany brazílskej, argentínske, uruguajskej a hlavne taky pekne zdola – na lodi sa dostať k vodopádom tak blízko, ako je to len možné a zažiť ich silu a krásu.

Amazónie

Snívali ste o návšteve džungle? Tak to ste v Brazílii veľmi správne. Amazonský dažďový prales je najväčší na svete a navyše má neuveriteľne bohatú faunu a flóru. Sledovanie riečnych delfínov, lov dravých piraní, pozorovanie kajmanov, náboženské rituály v štýle “woo-doo” a bojové tance capoeira.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *