Ubytovanie na Chorvátskej Istrii

Ohodnoťte článok

Chorvatsko

Hoci na dovolenku do Chorvátska ročne chodievajú tisícky ľudí, i tam môže byť dovolenka niečim naozaj unikátnym. Je veľký rozdiel v tom, či si zvolíte hotel alebo apartmán. Poväčšine sme aj s rodinou chodievali do hotelov, no minulý rok sme sa rozhodli „risknúť“ apartmány. Podľa toho sme volili aj destináciu. Práve Istria je charakteristická tým, že tam nie je mnoho hotelových komplexov, pôsobí prirodzenejšie a človek sa tak i na dovolenke cíti ako doma.

Keď do vyhľadávača zadáte Istria apartmány dostanete sa k množstvu stránok, kde si ich môžete vopred rezervovať. Ceny sú takisto rôzne, no oproti iným kútom Chorvátska sú nižšie. My sme sa však rozhodli skúsiť si nájsť ubytovanie až na mieste.

Po príchode autom do Istrie sme zistili, že to bude oveľa ľahšie ako sme čakali. Takmer na každom dome sme videli ceduľku s ponukou na prenájom a tak sme sa len autom vozili a pýtali sme sa na ceny v tých domoch, kde sa nám zapáčilo. Nakoniec sme našli to čo sme hľadali, domáca pani bola veľmi milá a dokonca sa nám podarilo zjednať cenu. Ubytovali sme sa rýchlo, izby boli čisté a s krásnym výhľadom. Ukázala nám celý pozemok, povedala kde nájdeme najlepšie reštaurácie a kadiaľ vedie najkratšia cesta na pláž. Večer nás prišla ponúknuť domácou rakijou a my sme sa skutočne cítili vítaní.

Istria má mnoho výhod. Keďže je skutočne veľmi „zelená“, necítiť tu vysoké teploty tak výrazne ako inde. Hoci tu bolo mnoho dovolenkárov, videli sme tu najmä ľudí, ktorí sú tu skutočne doma. O to lepšie sme sa cítili. Netrávili sme tak celé dni len na pláži, radi sme sa zdržiavali i v apartmáne kde sme hrali karty a sedeli na balkóne.

Keď sme sa oddýchnutí a plní nových zážitkov vracali domov, boli sme radi, že sme riskli. Potvrdilo sa, že risk je veľmi často zisk. Ak budete cestovať na tieto miesta s rodinou, určite odporúčam ubytovanie formou apartmánu. Je to výhodnejšie ako cenovo, tak aj „pocitovo“, dovolenku si užijete oveľa viac. Nám sa ani nechcelo domov.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *