Krásne Švajčiarsko si zamilujú aj milovníci mestského života

Ohodnoťte článok

Luxusné chuť čokolády Lindor, elegantný švajčiarske hodinky, ktoré si beriem iba pri zvláštnych príležitostiach a nádherná krajina, ktorá ma vždy fascinovala. To sú moje spomienky na krásne a príjemné Švajčiarsko.

Kde hľadať Švajčiarsko?

Tento hornatý vnútrozemské stáť leží v juhozápadnej časti strednej Európy. Jeho doménou sú predovšetkým Alpy, ktorými je z veľkej časti tvorený. Nie nadarmo je Švajčiarsko považované za najhornatejší krajinu v Európe. Nájdeme tu aj najväčší vrch Álp Dufourspitze vysokú 4634 m.

Prečo navštíviť Švajčiarsko?

Švajčiarsko je výborným typom dovolenky predovšetkým pre milovníkov turizmu. Cestovatelia, tu nájdu napríklad:

Lugano – krásne najjužnejšie položené mesto Švajčiarska, ktoré vďaka svojej polohe navodzuje atmosféru slnečného Talianska. Tu si pri vode môžete oddýchnuť od zdolávanie hôr a ľadovcov. V tomto mieste si naozaj budete pripadať ako ,, pri mori “.

Ženevu, ktorá je ďalším atraktívnym a významným mestom Švajčiarska. Mnoho ľudí má mesto v podvedomí vďaka medzinárodnej organizácii Červeného kríža. Dá sa povedať, že patrí medzi jedno z najrušnejších miest Švajčiarska. Krásy mesta môžete obdivovať počas prechádzky po ženevskom jazere a pohľadom na jeho dominantu zvanú Jet d Eau – veľký vodotrysk, ktorý vznikol úplne náhodou. Pôvodným účelom bolo, aby vodotrysk uvoľnil tlak v potrubí, ale verejnosti sa zapáčil natoľko, že po ,, zdokonalení “sa stal jednou z najnavštevovanejších ,, atrakcií” mesta.

Za zmienku stojí ,, švajčiarskej kvetinové hodiny “a po ich prehliadke napríklad oddych v príjemnom parku Jardin Anglais.

Veľký Aletschký ľadovec – ktorého rozloha činní 81km². Ľadovec môžete sledovať z niekoľkých vyhliadok. Najviac sa však odporúča vyhliadka z vrcholu Eggishorn, kam môžete vyjsť aj lanovkou.

Švajčiarsko poskytuje mnoho nádherných miest, ktoré Vás zaručene osloví. Môžete stráviť čas prechádzkami krásnych miest, ktorých obchodíky a kaviarne ponúka turistom nespočetne miestnych produktov a suvenírov. Alebo stráviť dni na príjemnom a pokojnom mieste na vidieku v horách, kde Vás aj v lete v skorých ranných hodinách pohľadom z okna víta ,, opar “na oblohe.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *