Prečo na dovolenku práve do Španielska?

Ohodnoťte článok

Prečo na dovolenku práve do Španielska?

Španielsko je vďaka svojej polohe oklopeno tisíckami nádhernými a čistými plážemi.Je to krajina s bohatou históriou kde sa miešalo množstvo kultúr a vďaka tomu je ako stvorená pre milovníkov pamiatok nachádzajúce sa po celom jej území.

Pri výbere pamiatok máte nepreberné možnosti – od osamelých starodávnych hradov a stredovekých miest až po rímskej stavby a moslimské paláca vyzdobené prekrásnymi poklady.
Španieli sú vášnivý srdečný národ ktorý vás očarí nielen svojím temperamentom a veselú povahou.

V Španielsku sa nebudete nudit.Omrzí Ak vás kúpanie a veľkolepé katedrály tak vás iste pohltí kúzlo tareádorů a ich krotenie divokých býkov alebo večerná návšteva jednej z mnohých diskoték či reštaurácií so živou hudbou a tancom kde posedenie nad pohárikom ovocného nápoja sangrie celkom iste opojí vaše zmysly.

Nie je žiadnym tajomstvom že zo Španielska pochádza jeden aj vášnivý tanec flamenco ktorý dokáže rozvášniť a roztancovať aj zaprisahaného netanečníka.

Pokiaľ sa rozhodnete Španielsko navštíviť nezabudnite že Španieli sa rovnako ako iné južanské národy prispôsobili vyšším priemerným teplotám a preto majú trošku iný denný rytmus.Nejen že vstávajú neskôr, ale po obede väčšina z nich drží “siestu” tzv.pauzu ktorá je väčšinou od 12- 15 kedy zatvoria obchodíky a snaží sa rovnako ako zvyšok turistov užiť si teplého počasia a trochu si oddýchnuť pred dlhým divokým večerom.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *