Ružomberok – krásne mesto dolného Liptova

5 (100%) 1 vote

Mesto Ružomberok, bolo založené v 13. storočí a od roku 1318 malo mestské práva. Súčasťou hradného panstva Likava sa stalo v roku 1390. Centrom českých politický a podnikateľských snáh sa stalo v 19. storočí.

Dôležité mesto už oddávna

Práve tu vznikla Slovenská banka a začal tu vychádzať tiež časopis Hlas. Nájdete tu Katolícku univerzitu. Ružomberok je kultúrnym, ale aj hospodárskym centrom dolného Liptova. Preteká tu rieky Váh a Revúca. Mesto leží na okraji Nízkych Tatier na slovenský.

Každý rok sa sem schádzajú mnoho turistov. Pokiaľ sa rozhodnete vydať sa do Nízkych Tatier, tak určite navštívte aj toto mesto, alebo sa v ňom rovno aj ubytujte. Jedná sa o dobrý štart po Nízkych Tatrách.

Čo môžete navštíviť?

História mesta siaha do mladšej doby bronzovej. Navštíviť tu môžete chránené územie Jazierce, Vlčie skalu, Doggerské skaly, Brankovský vodopád … V meste sa potom tiež nachádza barokový kláštor, gotický farský kostol zo 14. storočia a kostol svätej Žofie, teda samotné mesto toho ponúka k nahliadnutiu celkom dosť.

Mesto ponúka tiež Sky areál, takže bohaté vyžitie vám prináša tiež v zime, ak radi lyžujete. V lete si môžete užiť turistiku a výlety do prírody, v zime si sem môžete prísť zalyžovať.

Ubytovanie

Ubytovať sa môžete vo veľkom množstve hotelov a penziónov. Vybrať si ale môžete aj apartmány, vily, motely, alebo tiež ubytovanie sa v súkromí. Ak ste akokoľvek na ubytovanie nároční, alebo hľadáte niečo výnimočné, v Ružomberku to iste nájdete. Na internete si tiež môžete nájsť hodnotenie hotelov a ubytovacích zariadeniach, riadiť sa tiež môžete odporúčaním. Preto sa pred odchodom a výberom vhodného ubytovacieho zariadenia dostatočne informujte.

Určite sa vám tu bude páčiť, ak milujete prírodu a alebo ste vášnivými lyžiari. V zime si radšej vyberte ubytovanie v blízkosti Sky areálu. Bude sa vám tu určite páčiť a určite sa na toto miesto aj radi vrátite.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *