Bardejov – perla východu

5 (100%) 1 vote

panorama-2400413_640

Ak by ste chceli tip na výlet, jednoznačne by sme vám odporučili pekné východoslovenské mesto, ktoré sa nachádza v blízkosti poľských hraníc a patrí do Prešovského kraja. Hovoríme o meste Bardejov, ktoré sa mnohým z vás spája najmä so slávnymi Bardejovskými Kúpeľmi.

 

Zaujímavé miesta a pamiatky mesta Bardejov

 

Na tomto meste vás najviac určite zaujme práve zaujímavé námestie, cez ktoré navyše prechádza dopravná tepna. Ako jedno z mála miest na Slovensku má zachované ešte pôvodné hradby. Kedysi sa na tomto námestí (Radničnom námestí) konali niekoľkodňové jarmoky, na ktorých sa schádzali najmä mešťania.

 

Ak by ste sa pozreli na toto mesto z výšky, určite by ste si všimli, že vám trošku pripomína šachovnicu. Toto mesto je založené na nepravidelnom šachovnicovom pôdoryse.

Domy, ktoré sú postavené okolo námestia, boli postavené úmyselne kolmo na námestie. Na námestí vás zaujme aj to, že v jeho strede nájdete na prvý pohľad inú budovu ako v okolí. Táto budova nie je nič iné ako Mestská radnica – v minulosti sa v nej stretávali najbohatší mešťania. Na okraji tohto námestia nájdete trojloďovú baziliku (kostol sv. Egídia), v ktorej sa zachovalo až 11 pôvodných gotických oltárov. Interiér tejto baziliky bude pastvou aj pre vaše oči.

Penzion-Magura-plná-veľkosť-115-1024x684

 

Ak hľadáte pekný penzión v Bardejove, odporúčame vám penzión Magura. Nachádza sa na Andraščíkovej ulici a je to kúsok od historického Radničného námestia. Je lacný, pekne zariadený a budete sa v ňom cítiť príjemne aj s deťmi.

 

Vedeli ste o tom, že toto mesto je zaradené do svetového dedičstva UNESCO? Pekné Radničné námestie ponúka pekné kaviarne, bohatý program cez letné mesiace a jarmoky, ktoré k tomuto mestu jednoducho patria.

 

Ak idete na výlet do tohto mesta s deťmi, odporúčame vám rezerváciu apartmánu v Bardejove – pokojne aj v Penzióne Magura. Tieto apartmány sú navyše klimatizované, čo určite oceníte cez letné prázdniny.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *