Gasteinertal: lyže, kúpele aj golf

Ohodnoťte článok

Gasteinertal: lyže, kúpele aj golf

Oblasť Gasteinertal v spolkovej krajine Salzbursko reprezentujú najmä tri skutočné drahokamy turistického ruchu: Bad Gastein, Bad Hofgastein a Dorfgastein.

Oblasť Gasteinertal je súčasťou legendárny lyžiarskej oblasti Ski Amadé, rakúskeho lyžiarskeho raja. Nájdete tu zjazdovky najrôznejších úrovní, ľahšie pre rekreačných lyžiarov aj také, na ktorých sa preháňali prefesionálové pri pretekoch majstrovstiev sveta alebo pretekoch Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní. Pre väčšie pohodlie si tu môžete zaobstarať aj vlastný apartmán. Pri využití špecializované realitnej spoločnosti nie je nákup nehnuteľnosti v zahraničí zvyčajne nijako administratívne zložitý, a to platí aj pre nehnuteľnosti v Rakúsku.

Náročnejší zjazdovky nájdete v Graukogel, kde si môžete vychutnať tiež jazdu voľným terénom. Dorfgastein je obľúbený najmä medzi vyznávači jedného dosky – tunajší snowpark je medzi snowboardistov naozaj obľúbený. Zaujímavé trasy si vyberú aj bežkári.

Oblasť Gasteinertalu však neláka len na zimné radovánky. Usporadúvajú sa tu kongresy, môžete zájsť do bazéna s termálnou vodou alebo vyraziť na golf. Ako je už z názvu zrejmé, v Bad Gastein si môžete dopriať kúpeľných procedúr, obdivovať gasteinské vodopád zasadený medzi tunajšie impozantnej budovy alebo napríklad roztočiť ruletu v kasíne. Podobne Bad Hofgastein láka na bohatú ponuku služieb spojených s relaxáciou a odpočinkom ako je napr. Wellness. Dorfgastein je potom najväčším lákadlom pre vyznávačov vysokohorskej turistiky.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *