Hurá do Holandska – krajiny syrov, tulipánov a veterných mlynov

Ohodnoťte článok

Vlakom, na bicykli alebo po ,, svojich? “Môžete si vybrať, ako precestujete túto krásnu krajinu, v ktorej sa stretnete s minimálnym počtom prekážok v podobe kopcov.

Čím je typické Holandsko alebo ak Holandsko?

Niekto si vybaví krajinu syrov, tulipánov, veterných mlynov, krásne zdobených drevákov, krásna rovinatá polia s pasúcim sa dobytkom … alebo ,, uličku lásky “, vodné kanály, parkovisko plná bicyklov, obchodíky a kaviarne ponúkajúce relax pri cigarety z marihuany … Presne takto vidím a poznám rozprávkovo nespútanej Holandsko, ktoré sa zavďačí väčšine svojich návštevníkov. Preto rozhodne neoľutujete, ak sa rozhodnete navštíviť túto krajinu.

Kam sa vydať?

V Holandsku si môžete vybrať, ktorú časť krajiny návštevou. Najnavštevovanejšie je stredná časť Holandska. Tu nájdete hlavné mesto Amsterdam, politické mesto Hag a prístavné mesto Rotterdam. Takže ak sa rozhodnete za kultúrou, pamiatkami a zábavou, navštívte práve stredná časť.

Ak uprednostňujete skôr kľud a pláž, navštívte južná časť Holandska. Je tu niekoľko ostrovčekov a až 70 km pláží. Veľká časť oblasti je pod hladinou mora, preto je tu aj veľa hrádzí.

Ak chcete spoznať niečo viac z histórie a zároveň si aj oddýchnuť od civilizácie, choďte do severnej časti. Mnoho turistov navštevuje provincii Frízsko, ktorá je naozaj minimálne obývaná. V provincii je niekoľko historických dediniek a krásne jazerá, ktoré ponúkajú zážitky pri vodných športoch.

Niekoľko tipov na výlet:

Rozhodne navštívte Amsterdam. Okrem typických vodných kanálov tu nájdete známy kvetinový trh alebo uličku lásky. Čo si však ,, doveziete “domov je len na Vaše vlastné riziko.

Park Keukenhof – tento park sa pýši štatútom najväčšieho parku cibuľovín na svete. V parku je vysadených neuveriteľných 7 miliónov rôznych druhov cibuľou.

Mesto Hag, kde Vás môže prekvapiť kontrast voľného mora pred parlamentnou honosne zdobenou budovou.

Ak sa niekam naozaj rada vraciam, je to práve Holandsko. Dokáže vždy uspokojiť moje cestovateľské ,, potreby “. Preto neváhajte a ,, hurá do Holandska “.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *