Dovolenka v Alpách môže mať veľa podôb

Ohodnoťte článok

Premýšľate nad tým, kde strávite svoju dovolenku? V hlave máte tisíckami myšlienok, ako by sa dovolania dala stráviť a nemôžete si zvoliť to správne miesto pre dovolenku. Ak viete, že vás neláka stráviť ju pri mori, tak si vyberte dovolenku v Alpách. Je vhodná pre všetkých milovníkov horskej turistiky.

Mnoho ľudí si dnes nevie predstaviť svoju dovolenku bez hôr, veľkolepých scenérií a úchvatných zážitkov. Práve z tohto dôvodu sa Alpy stali veľkým lákadlom. Dovolenka tu je nielen luxusné, ale aj výzva na dovolenke kedykoľvek v roku. Spoznajte tak krásy horolezectvo, turistiky, fantastického lyžovania a golfu. Je to ten pravý adrenalínový zážitok.

Alpy a ich neprekonateľnosť

Alpy predstavujú kamenné srdce Európy. Rozkladajú sa na území siedmich štátu. Nie sú to len skalné steny a nebytečné hory. V Alpách nájdete tiež hlboké lesy, rozkvitnuté luky, vynikajú aj ojedinelou tradíciou miestnych obyvateľov.

Tvorí najrozsiahlejšie európske pohoria. Alpy sa však nenachádzajú len na európskom kontinente. Existujú ešte ďalšie troje Alpy. A to Alpy Austrálske, Novozélandské a Japonské. Takže dovolenka v Alpách sa nemusí odohrávať len na Európskom kontinente. Záleží len na Vás, ktoré Alpy si pre dovolenku zvolíte.

Európske alpské pohoria sa tiahne v šírke od 130 – 260 kilometrov v dĺžke okolo 1 200 kilometrov celkom cez sedem štátov. Tiahnu sa od francúzskej riviéry až po pobreží Stredozemného mora až na východ k Viedni. Zaujímajú rozlohu okolo 180 000 km2. Alpy sa skladajú z dvoch podcelkov – východnej a západnej.

Možnosti strávenie dovolenky v Aplách

Dovolenka v Alpách predstavuje jedinečnú možnosť relaxovať a osviežiť sa v príjemnom klímy s príjemnými teplotami aj v lete. Nájdete tu nielen krásne hory, ktoré sú veľmi obľúbené horolezci, ale aj teplá jazerá s palmami a ďalšie prímorskou vegetáciou. Dovolenka v Alpách je tým správnym synonymom pre dovolenku aktívne. V každej oblasti nájdete niečo, čo vás zaujme.

Skúsiť môžete splavovanie divokých riek na lodiach, alebo schádzaní kaňonov s vodopádmi. U vodopádu máte jedinečnú možnosť skúsiť stále obľúbenejšie rafting. Na svoje si prídu aj milovníci jaskýň. V Alpách je ukryté neskutočne veľa malebných jaskýň, ktoré lákajú turistov na svoje tajomstvo pevne chránené vnútri. Nájdete ich nielen v horách, ale aj vo vnútrozemí. Často sú ukryté aj pod hladinou jazier.

Dovolenka v Alpách Vám ponúkne všestranné vyžitie. Ubytovanie je zabezpečené v krásnych a luxusných strediacich s plným vybavením. Strediská sú umiestnené v malebných mestách a dedinách. Spoznáte tak bohatú kultúru, architektúru a život miestnych obyvateľov. Každý deň svojej dovolenky môžete vyskúšať niečo iné. Na takto strávený čas budete radi spomínať.

Alpské počasie

Počasie je tu veľmi príjemné. Letné Alpy sú totiž veľmi teplé. Počasie panuje skoro rovnaké, ako pri mori. Dni i večery môžete predovšetkým v júli a auguste tráviť v šortkách a tričku. Len občas sa vyskytne menšie dažďová prehánka.

Medzi najobľúbenejšie turistické destinácie patrí Rakúske Alpy, Francúzske Alpy, Talianske Alpy a Slovinské Alpy. Dovolenka strávená tu Vám prinesie oddych od každodenných starostí a strastí. Pohyb a prechádzky po alpskej prírode pôsobia blahodárne na psychiku človeka.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *