Čo navštíviť v Londýne?

Ohodnoťte článok

Neviete kam na populárne eurovíkend? Inšpirujte sa napríklad známym Sherlockom Holmesom a vydajte sa do Anglicka preskúmať mystický Londýn.

Londýn je právom považovaný za jedno z najkrajších miest na svete, ktoré si však nie každý kvôli častému pochmurnému počasie a jeho pestrej histórii obľúbi. Tí čo na Londýn zanevrú sa však o mnohé zážitky pripravujú.

Kam sa ísť pozrieť?

Priaznivci politiky, ale nielen oni, si môžu vybrať medzi známymi a významnými pamiatkami ako je napríklad:

Buckinghamský palác, ktorý je už po niekoľko storočí obývaný kráľovskou rodinou. V určených mesiacoch môžete navštíviť aj niečo málo z interiéru paláca.

Parlament a Big Ben – parlamentné dom alebo ak Westminterský palác v ktorého interiéri sa odohrávala väčšina významných ceremónií anglických dejín, sa nachádza na brehu rieky Temže priamo v centre mesta. Už prvý pohľad na budovu vo Vás vzbudí historickú atmosféru. V paláci je tisíce miestností, v jednej z ktorých sa každý rok odohráva začatia politickej sezóny na čele s britským panovníkom. Chrám je zároveň miestom odpočinku niekoľkých významných anglických osobností ako bol Charles Darwin, Charles Dickens a mnoho ostatných.

Na jednom z koncov rozsiahlej budovy, sa nachádza veža s obrím ciferníkom Clock Cower, ktorú však väčšina ľudí pozná pod názvom Big Ben.

Tower of London, alebo – ak Londýnsky hrad, ktorého história siaha až do 11. storočia. Hrad po stáročia slúžil ako najobávanejší anglické väzenie, popravisko, zbrojnica, ale predovšetkým slúžil ako pevnosť. Snáď preto sú, tu už od 13. storočia v jednom z hradných komplexov uložené britskej korunovačné klenoty.

Milovníci ,, púťových atrakcií “a diaľok by mali navštíviť London Eye alebo ak Londýnske oko, dosahujúci výšku 135 metrov, ktoré sa nachádza tiež na brehu rieky Temže. Donedávna sa koleso pýšilo štatútom najväčšieho vyhliadkového kolesa na svete. V roku 2006 však ,, titul “Londýnskemu oku ,, vyfúkla” Čína, v ktorej bolo postavené koleso o niekoľko metrov vyššia.

Ak sa chcete stretnúť s mnohými historickými, ale aj novodobými osobnosťami, rozhodne navštívte Múzeum voskových figurín madam Tussaud. Tu napríklad stretnete ,, negatívne “ikonu Londýna – Jacka Rozparovača.

Potom môžete bez obáv navštíviť aj štvrť, v ktorej sa podľa historikov v jednu dobu najviac vraždilo. Je to štvrť East End. Prvý odporúčame navštíviť múzeu, potom budete mať totiž istotu, že na Jacka v jednej z uličiek nenarazíte.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *