Jadranovo – tajomstvo Chorvátska

Ohodnoťte článok

Predstavuje sa Jadranovo

Popri známych a obľúbených letovísk existuje v Chorvátsku rad miest, ktoré si tiež zaslúžia pozornosť turistov. Aj keď nie sú tak všeobecne známe ako destinácie typu Makarská, Rabac, Hvar, Dubrovník alebo Baška Voda, môžu tu ich návštevníci prežiť dovolenku so všetkým.

Jedným z takých miest, ktoré by sme vám chceli predstaviť, je Jadranovo. Malé prímorské mestečko nachádzajúce sa 9 km od Crikvenice. Doprava sem nie je nijako komplikovaná, od Jadranskej magistrály sem vedie krátka spojka.
Ak vás Jadranovo očarí, môžete si tu zaobstarať aj vlastný apartmán. Na jar 2011 tu iba 50 metrov od mora vyrástol nový dom s apartmánmi na predaj. Nákup nehnuteľnosti v Chorvátsku pritom nie je pre občanov Európskej únie zaťažený zbytočnými byrokratickými prekážkami. Zvoliť ale samozrejme môžete i klasické ubytovanie v penziónoch, kempoch alebo prenajatých apartmánoch.

Jadranovo je charakteristické prímorskou vegetáciou vrátane olivovníkov dodávajúcich miestu typickú južnej atmosféru. Mestečko sa nachádza pri Tichom prielivu s výhľadom na východnú časť ostrova Krk. Okrem hlavnej kamienkovej pláže v zátoke Havisce tu nájdete nespočetné množstvo romantických zapadnutých plážiček s priezračným morom. Vyskúšať môžete tiež liečivé účinky bahna zo tunajšej bahenné zátoky Lokvišća.

Skrátka neprídu ani milovníci gastronomických radovánok. Počas turistickej sezóny sa tu konajú pravidelné rybárske pikniky, kde môžete ochutnať morské pochúťky ulovené a pripravené miestnymi rybármi.

Za zábavou a na výlety môžete okrem už spomínanej Crikvenice vyraziť loďou na ostrov Krk, do štyridsať kilometrov vzdialeného národného parku Risnjak alebo, ak budete chcieť vymeniť more za hory, k Lokvarskému jazeru obklopenému nádhernou horskou prírodou.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *