Prípravu na letnú dovolenku nikdy nezanedbávajte

5 (100%) 2 votes

Mnohí z nás už teraz, keď je vonku ešte treskúca zima, premýšľajú nad tým, ako si obujú letné topánky, oblečú plavky a pôjdu sa kúpať na pláž. Dovolenka pri mori je zaslúžený oddych pre každú vekovú kategóriu. Samotné balenie a príprava na dovolenku môže byť však frustrujúca/ stresujúca, čo mnohí z nás nie príliš dobre znášajú.

Čaká vás zoznámenie s novým prostredím, novými zážitkami a najmä zabudnete na problémy a vychutnáte si ničnerobenie. O tom má byť dovolenka.

Spálená pokožka

Obavy zo spálenej pokožky majú najmä ženy. Rok čo rok ale stúpa počet ľudí, ktorí trpia alergiou na slnko. Alergia na slnko sa prejavuje sčervenaním pokožky a tvorbou malých vyrážok, resp. krupičky najmä na nártoch a lýtkach. Aby ste sa jej vyhli, respektíve zabránili jej šíreniu, je potrebné sa včas pripravovať na slnko. Minimálne dva týždne chodievajte pravidelne na slnko. Pokožka si tak zvykne, chytíte základ a nespálite sa. Preventívne užívajte betakarotén v tabletkách. Na každom balení je napísané, kedy by ste ho mali začať užívať.

Opatrne najmä pri opaľovaní častí tela, ktoré nie sú až tak často vystavované slnku – pokožka v okolí spodného dielu plaviek, výstrih a krk. Na tieto časti dávajte opaľovací krém vyššieho faktoru, poprípade si ich chráňte uterákom. Slnko najmä v južnejších oblastiach – napríklad v Turecku – je silnejšie ako u nás.

Plavky kúpené až na dovolenke

Väčšina žien, ale aj mužov nakupuje plavky až na dovolenke. Veď prečo by nie, veľa obchodov znamená lepší výber. Zabudnite však na to, že si plavky kúpite až priamo v dovolenkovom stredisku v Bulharsku alebo v ktorejkoľvek prímorskej krajine. Ak kombinujete vrch a spodok, jednoznačne nakupujte na Slovensku. Istota je guľomet. Čo ak by ste náhodou k spodnému dielu nekúpili plavkovú podprsenku? V čom by ste sa kúpali? Riskovať sa jednoznačne neoplatí a práve preto prípravu dovolenky nezanedbávajte a včasne nakupujte oba diely letných plaviek.

Prípravu na dovolenku nikdy nezanedbávajte. Okrem toho, že si spravíte základ a vaša pokožka tak nebude v prímorských destináciách trpieť, spravte si aj zoznam, z ktorého budete postupne potrebné veci, ktoré si musíte nachystať, vyškrtávať.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *