Kam do Bulharska 2

Ohodnoťte článok

Kam do Bulharska 2

Bulharsko -jih

Achtopol

Ak by ste sa rozhodli na dovolenku vyraziť do krásneho mestečka Achtopol tak by ste museli prísť až na úplný juh Bulharska. Ale rozhodne to stojí zato. Podľa mnohých ide o jednu z najkrajších destinácií Bulharska ako stvorenú pre letnú rodinnú dovolenku. Nejedná sa síce o pamiatkami nadobudnutou oblasť, ale skôr o turistov rozvinutú rybársku dedinku. Vďaka tomu že sa toto letovisko stálo veľmi obľúbené tu nájdete veľké množstvo rôznych krčmičiek a reštaurácií. Najlepším na tomto mieste je však nádherná 2 km dlhá piesočnatá pláž s krásnou čistou vodou. Vďaka veľkosti pláže nie je tak ťažké nájsť si aspoň trošku súkromia.
Achtopol je dobrým strategickým miestom pre ďalšie výlety po Bulharsku. Jazdia tu autobusová doprava ktorá umožňuje spojenie do ďalších letovísk južného Bulharska ako je Kitten, Primorsko, Carevo, Sinemorec. Za zmienku tiež stojí nádherné útesy v okolí Achtopol ktoré zdobia pobrežie Bulharska. Ako po celom Bulharsku i tu nájdete kresťanské pamiatky. Ako je kostolík na Nebevzetí panny Márie či kláštor svätého Jána. Malý rybársky prístav tiež záujemcom o poznávanie ďalších krás Bulharska ponúka možnosť výletov loďou do oblasti rieky Ropotamo.

Bulharskej pláže – Achtopol. Krásna 2 km dlhá piesková pláž, možnosť kúpania sa na útesoch kúsok od prístavu (len za priaznivého stavu mora. Pri vlnách je tam kúpanie životu nebezpečné.)

Bulharsko – Služby -reštaurácia, lekáreň, hotel, autobusová doprava, prístav, zmenáreň, pošta, marína – možnosť kúpy čerstvých rýb.

Bulharsko – Výlety – Kitten, Sinemorec – kde môžete vidieť ústí rieky veliť do čierneho mora, Ropotamo a krásnu prírodu v jej okolí, Carevo, Primorsko, pre záujemcov je tu možnosť aj fakultatívnych výletu do Turecka (Istambul).
Bulharsko – Tip – Urobte si prechádzku až na koniec mesta a ďalej po útesoch. Tá podívaná stojí za to.

Sinemorec

Sinemorec je veľmi rýchlo sa turizmom rozvíjajúce dedinka ležiaca na juhu Bulharska. Môžete si tu užiť kúpanie na krásnej piesočnatej pláži čierneho mora alebo z druhej strany pritekajúcej rieky veliť ktorá do mora ústia. V okolí Sinemorce nejdete pohoria Stranža (Bulharské hory) ktoré dodáva tejto slnkom vyprahnutej oblasti nádych sviežosti vďaka hustým dubovým lesom. Sinemorec ponúka ubytovanie väčšinou v hoteloch rodinného typu. Je tu možnosť stravovania sa v reštauráciách za veľmi nízke ceny.

  • Bulharskej pláže – Sinemorec.Krásné piesčité pláže s romantickými místečky.Možnost neobyčajného kúpanie v ústí rieky veliť.
  • Bulharsko – Služby – reštaurácia, autobusová doprava, hotel, obchodíky
  • Bulharsko Výlety – Achtopol, Kitten, Carevo, Ropotamo, Primorsko
  • Bulharsko – Tip – určite navštívte ústie rieky veliť to kúpanie tam je jedinečné

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *