Čo žije v Bulharsku?

5 (100%) 1 vote

Fauna a flóra Bulharska

Plazy – korytnačky, užovky, jašterice, vretenica severná a vretenica rožkatá
Rastliny – Bulharsko je veľmi rozmanité čo do typu krajín, líšia sa aj rastlinné osadenstvo. Asi tretinu územia Bulharska pokrývajú lesy (borovica, smrek, jedľa, dub).

Cicavce – Medzi cicavce, ktoré môžete v Bulharsku stretnúť patrí napríklad šakal, medveď, srnka, jazvec, delfín :-).

Vtáky – Medzi vták, y ktorí tu žijú patrí napríklad orol, sup, pelikán, čajka, bažant.

V mori – V čiernom mori žije obrovské množstvo rýb. Okrem iného aj dva druhy žralokov (tento druh by nemal byť ľuďom nebezpečný) pri obľúbenom športe potápaní môžete v mori uvidieť koníky, kraby, dravé mušle Rapana, medúzy, vodné hady. Vo väčšej hĺbke nájdete platesy, raje či rôzne druhy delfínov.

Potápanie-zaujímavej oblasti na pobreží čierneho mora.

Južne od Burgasu je potopená časť tureckej flotily doplnené eskadry z Tunisu Maroka a Alžíru. Lode sú roztrúsené po celej dĺžke pobrežia.
Blízko Varny je potopená ruská ponorka Štuka 211 a vrak lode. Obe lode pochádzajú z druhej svetovej vojny.
Zátoka Silistar – je dodnes chránená oblasť pri tureckých hraniciach s krásnou panenskou prírodou veľmi potápači navštevovaná.
Na severe Bulharska je najznámejšie a najkrajšie miesto na potápanie Rusalka. Nachádza sa v vtáčím zálive asi 90 km severne od Varny.

Maslen nos – jedná sa o vysoký skalnatý výbežok s majákom. Útesy sú tu vysoké až 50m. V týchto morských jaskyniach žil do roku 1932 mních tulen. Turisti na svojej dovolenke tu môžu uvidieť delfínmi a rajami.

Mys Korakea – na tomto mieste pred mnohými rokmi v hmle havarovala Francúzska loď Žak Fersen. Jej vrak teraz leží v hĺbke 18-25metrů a je obrastený slávkami. Nájdete tu menej obvyklý druh rýb tzv. “Morské vrany” prežívajúce v dierach lodi.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *