Brighton, živé a kozmopolitné mesto južnej Anglicka

Ohodnoťte článok

Brighton, živé a kozmopolitné mesto južnej Anglicka

Brighton je kúpeľné mesto na juhu Anglicka, ktoré určite stoja za návštevu, ak plánujete vyraziť do Veľkej Británie. Brighton je spolu so zrasteným mestom Hove správnou jednotkou grófstve East Sussex a v oboch mestách žije zhruba štvrť milióna obyvateľov. Brighton ročne navštívi viac ako osem miliónov turistov, ktorí sem zavítajú napríklad kvôli nákupom, na ESL kurzy angličtiny alebo aby prežili divokú noc v jednom z vyhlásených brightonských klubov. Koniec koncov Brighton je vzdialený ani nie hodinu cesty vlakom od Londýna a na letisko Londýn Gatwick, kam liata aj niekoľko nízkonákladových spoločností z ČR, je to ešte bližšie.

A prečo si teda Brighton zamilujete? Toto mesto má jedinečnú atmosféru, a to predovšetkým vďaka svojej liberálnosti a multikultúrnosti. V meste je nespočetné množstvo unikátnych obchodov, pravých anglických krčmičiek, reštaurácií a nočných klubov s vyhlásenou hudobnou scénou.

Fakt, že je v Brightone viac ako 300 krčiem, vypovedá o tom, že to tu naozaj žije. V lete sa tu navyše odohráva veľa populárnych hudobných, umeleckých a alternatívnych festivalov. Najznámejší z nich je asi Brighton Pride, festival s karnevalovým sprievodom, ktorý je zameraný proti diskriminácii homosexuálov.
Za návštevu v Brightone stojí zaiste mestská pláž, ktorá ožije predovšetkým za slnečných dní. U nej sa tiež nachádza pol kilometra dlhé mólo do mora z roku 1899, Brighton Pier, na ktorom nájdete reštaurácie, kluby, kasíno, ale aj atrakcie a zábavný park.

Ďalšie turistickou atrakciou je tiež Royal Pavilion, kráľovský palác zo začiatku 19. storočia sa zaujímavým architektonickým štýlom inšpirovaným Indiou a orientom. Rozhodne si nenechajte ujsť ani úzke uličky The Lanes, domovom hŕbu zaujímavých obchodíkov, vyhlásených ako jedno z najlepších nákupných miest v Anglicku, a romantických reštaurácií.

Mimo tieto hlavné zaujímavosti tiež v Brightone nájdete niekoľko múzeí a galérií, aj keď je zvykom predávať umelecké diela aj v kaviarňach a baroch. V neposlednom rade sa Urica oplatí všimnúť si Brightonského kina Duke of York ‘s Picture House, pretože je to zároveň najstaršie kino v celej Británii.

Brighton je mesto ideálny pre návštevu, ale aj život. V roku 2010 bol Brighton vyhlásený najlepším britským mestom na život. Vedľa zábavy a skvelej nálady je totiž Brighton známy aj ako univerzitné mesto, pretože tu nájdeme dve prestížne univerzity, University of Sussex a University of Brighton.

V Brightone navyše sídli aj niekoľko významných spoločností a firiem, najvýznamnejšia z nich je asi American Express. Brighton pre vás preto bude určite ideálne, ak hľadáte zaujímavé mesto k návšteve, ak plánujete pracovať niekoľko mesiacov vo Veľkej Británii, na letné jazykové kurzy v zahraničí, o ktorých sa môžete informavat na stranke jazykove pobyty.com, ale aj k univerzitnému štúdiu.

Návštevy mesta určite nebudete ľutovať, pretože tu čaká naozaj pre každého niečo a jedinečnú atmosféru nasajete už počas jedného dňa. Domov si tak priveziete veľa nezpomenutelných zážitkov.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *