Srí Lanka – informacie

5 (100%) 1 vote

prirodni-bazen-sri-lanka

Srílanská demokratická socialistická republika

Hlavné mesto: Kolombo

Úradný jazyk: úradným jazykom je tamilčina a sinhálčina, v letoviskách bežná angličtina, ktorá je súčasne spojovacím jazykom medzi jazykmi úradnými

Mena: Miestnou menou je jedna srílanská rupia, ktorá sa delí na 100 centov. Najvhodnejšie je mať so sebou americké doláre, 1 USD = cca 100 rupií. Zmenu doporučujeme už na letisku. Kreditné karty sú bez problémov prijímané (hlavne MasterCard a Visa), aj keď pre drobnejšie nákupy je lepšie mať hotovosť.

Časový posun:

letný čas +3,5 hod.
zimný čas +4,5 hod.

Srí Lanka je ideálne miesto pre romantickú alebo rodinou dovolenku. Európan sa tu bude cítiť ako v raji. Na prvý pohľad určite zaujme exotické prostredie, ktoré je typické pre zdejší kraj. More je prevažnú časť roka veľmi teplé a čisté. Teploty na Srí Lanke sa pohybujú okolo 25-35 stupnů v slnečnom obdobie. Počasie je veľmi priezviskové, niekedy můžou zaskočiť nepríjemné dažďa a búrky.

Prostředí

Na prvý pohľad Vás určite zaujme rozdielne prostredia a vegetácie. Srí Lanka je taká veľká džungľa plná exotických zvierat a rastlín. Obyvatelia žijú prevažne z cestovného ruchu a tak si môžete spríjemniť dovolenku rôznymi nevšednímy atrakciami. Najobľúbenejšie sú príjemné masáže, ktoré si môžete dopriať každý deň. Okrem masáží je možnosť prechádzky na najviac horu na ostrove alebo napríklad jazda na slonovi.

Obyvatelé

Tunajší obyvatelia sú z prevažnej časti potomkovia britských kolónií. Väčšina obyvateľov vyznáva Budhizmus ako svoju vieru. Na ostrove môžete stretnúť veľa mníchov v typických oranžových hábito. Tiež sa tu nachádza veľa chrámov a iných modlitebných objektov. Obyvatelia sa tu často modlia a pravidelne organizujú cestu na najviac horu na ostrove.

Ostatní informace

  • Srí Lanka má 19 miliónov obyvateľov
  • Hovorí sa prevažne sinhálštinou
  • Ako hlavná mena je Srí Lanky rupia
  • 100 rupií = cca 1 americký dolár

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *