Category: Srí Lanka

Na první pohled určitě zaujme exotické prostředí, které je typické pro zdejší kraj. Srí Lanka je ostrovný štát, ktorý leží v Ázii. Nachádza sa južne od Indie. Hlavné mesto sa volá Kolombo a má bohatú historickú minulosť. Na Srí Lanku sa jazdí prevažne odpočívať, miestne ľudia tu žijú z turizmu. Miestni ľudia sú dobrí a kedykoľvek vám pomůžou. Sú tu desiatky hotelov, niektoré päťhviezdičkové a niektoré menej kvalitné a napriek tomu vynikajcí.

Zdejší obyvatelé jsou z převážné časti potomci britských kolonií. Většina obyvate vyznává budhismus jako svou víru. Na ostrově můžete potkat spoustu mnichů v typických oranžových hábitech. Také se zde nachází hodně chrámů a jiných modlitebních objektů. Obyvatelé se zde často modlí a pravidelně pořádají cestu na nejvyší horu na ostrově. Poku chcete vidieť aktuálne počasie pozrite sa na Sri Lanka počasie.

Vďaka rôznorodým klimatickým podmienkam, sa môžete venovať mnohým typom športov, ako napríklad dlhým prechádzkam, rybárčenie, golfu, ale aj vodným športom, ktorým dominuje potápanie sa do fascinujúceho podmorského sveta. Nechajte sa zahaliť do závoja vôňou škorice, kardamonu, vanilky a klinčekov. Medzi vyhľadávané miesta Beruwela, Bentota, Negombo, Koggala, Hikkaduwa, Kalutara, Wadduwa.

lezici-budha-sri-lanka-2

Na Srí Lanke nájdete stopy dávnych civilizácií, ktorých dávnej pamiatky so všadeprítomnými sochami Budhu berú dych. Môžete sa nechať omámit krásou a kvalitou vypracovania ozdôb na hinduistických a buddhistických chrámoch a nasať v nich špeciálne nepopísateľné kúzlo nám vzdialenej kultúry a vyznania. Alebo sa môžete zastaviť u tisícky rokov starých jeskynních chrámov alebo útulku, kde bývali mniši zasvěcujíc celý svoj život dosiahnutie blaženej Nirvány. Ak potrebujete mapu, pozrite sa na Srí Lanka – mapa.

Znaky pre Srí Lanku

  • Budhizmus, modlení, náboženstvo
  • Exotická zvieratá a rastliny
  • Ostrovný štát
  • Cejlonské čaju
  • Príjemní ľudia
  • Odpočinek, klid, turizmus

Široké pláže so zlatistým pieskom a pozvoľným prístupom do vody lemované palmami. Koralové útesy ležiacimi pobreží, v ktorých žijú tisíce druhov prekrásnych pestrofarebných živočíchov a rastlín. Teplej vlny v Indickom oceáne.

0

Srí Lanka – informacie

Srílanská demokratická socialistická republika Hlavné mesto: Kolombo Úradný jazyk: úradným jazykom je tamilčina a sinhálčina, v letoviskách bežná angličtina, ktorá je súčasne spojovacím jazykom medzi jazykmi úradnými Mena: Miestnou menou je jedna srílanská rupia,...

Srí Lanka - Počasie 0

Srí Lanka – Počasí

Podnebie Teploty sa pohybují po celý rok medzi 30-35 ° C, vo vyšších hornatých oblastiach o 10-15 stupňov menej, tu sa dá počítať i s dažďom. Najteplejším obdobím je marec a apríl. Vrchol turistickej...