Formality pre vstup do Izraela

Ohodnoťte článok

Formality pre vstup do Izraela

Pre vstup do Izraela budete potrebovať cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov. V Izraeli nie je prihlasovacia povinnosť, ale na hraniciach počítajte s prísnou kontrolou vrátane toho že vás hraničiarovi môžu spovedať za akým účelom idete Izrael navštíviť. Prísne sa tu dbá na to aby ste do Izraela cestovali skutočne ako turista na dovolenku a nie ako človek ktorý sem prichádza pracovať bez náležitých povolenia.

V prípade že majú pohraničnej úradníci toto podozrenie môžu vám pobyt v Izraeli skrátiť či vás rovno poslať späť do Českej republiky. Bohužiaľ proti tomuto zásahu nie je odvolanie. V Izraeli môžete ako turista zdržiavať po dobu 3 mesiacov. Menou štátu Izrael je tzv. Izraelský nový šekel ktorý je v prepočte asi 5 Sk. Jednou z dobrých variant platenia v Izraeli je platba medzinárodnými kreditnými kartami.

Izraelská mena nie je voľne zameniteľná, pri odchode možno na inú, voľne zameniteľnú menu, previesť maximálne 500 NIS. V prípade, že zamieňate peniaze v Izraeli, by ste si mali nechať vystaviť potvrdenie o nákupe meny. S týmto potvrdením od banky je možné spätne vymeniť sumu do výšky 5000 USD. Úradným jazykom Izraelčanov je hebrejčina a arabčina.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *