Cesta do Izraela

Ohodnoťte článok

Cesta do Izraela

Izrael je krajina ktorej dejiny sú pochované pod troskami dávno zničených miest v púštnych dunách, na dne hlbokých jaskýň mŕtveho mora a v príbehoch z biblie. Či už váš Izrael oslní potápaním v Stredozemnom mori, alebo sa rozhodnete pre rekreáciu pri jedinečného prírodného úkazu Mŕtveho mora o ktorom mi kedysi otecko rozprával že je tak slané že človek nemusí vedieť plávať a rovnako sa nadnáša.

Nájdete tu slnko, piesočné pláže, palmové háje, oázy, jazerá aj starobylé pamiatky. Zaiste nebude výbere svojej dovolenky ľutovať. Do Izraela sa dá cestovať buď lietadlom alebo loďou (trajektom z Grécka) alebo autom a autobusom. Najjednoduchší je samozrejme letecká doprava. Cena spiatočnej letisku prednostne je okolo 10 000 Sk. Cesta autom je možná len v kombinácii s trajektom cez Egypt a alebo Jordán.

Časový posun v Izraeli je + 2 hodiny. Hlavným centrom všetkého je Jeruzalem. Pri návšteve pamiatok a’t arabských či židovských nezabudnite na vhodné oblečenie zvlášť pri vstupe do miestnych svätostánkov. Ženy by mali mať dlhú sukňu, a pokrývku hlavy (šatku), muži dlhé nohavice a košeľu.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *