Obyvatelia a náboženstva v Indii

Ohodnoťte článok

Obyvatelia a náboženstva v Indii

India je krajina, v ktorej žije veľké množstvo rôznych Etnických skupín a hovorí sa v nich asi tisíckami rôznymi jazykmi a nárečiami. Obyvatelia Indie tiež vyznávajú mnoho rôznych náboženstiev, hoci viac ako štyri pätiny z nich sú hinduisti.

Podľa hinduistickej tradície sa ľudia rodia do sociálnych vrstiev nazývaných kasty. Prísne náboženské pravidlá prikazujú každej kaste, čo má jesť, čo si obliekať aj akú vykonávať prácu.

Rodinné putá sú v Indii veľmi dôležitá a na svadbu sa často pozerá skôr ako na spojenie dvoch rodín než ako na zväzok dvoch ľudí.

Je zvykom, že rodičia vyberajú svojim deťom životných partnerov. Dnes sa niektorí Indovia snaží tieto pravidlá odstrániť a povzbudzujú mladých ľudí, aby si sami hľadali manžela či manželku.

Život v mnohých indických dedinách sa po stáročia nezmenil. Ľudia si chodia každý deň pre vodu do studne a osvetľujú si domovy olejovými lampičkami. Avšak v závislosti na raste ekonomickej úrovne sa do stále viac dedín zavádza voda a elektrina.

41% všetkých chudobných sveta ale stále žije v Indii.

Obyvatelia dedín prichádzajú v stále väčšej miere do miest. (V mestách sa veľký Počet obyvateľov tiesnia v preplnených chatrčiach na predmestiach, zatiaľ čo mnoho bohatších Indov žije v oblastiach, kde je zrejmý silný západný vplyv.

Niektorí ľudia nosia oblečenie podľa západnej módy, iní dávajú prednosť tradičným odevom. Napríklad mnoho Indiek nosí jasne farebná sárí. Spoločenský život sa v Indii sústreďuje na námestí.

Sú neustále zaplnená ľuďmi, ktorí si sem chodia vymieňať novinky a názory za zvukov hlasno hrajúci populárnej hudby, klaksónov áut a volanie pouličných predavačov.

V posledných rokoch došlo v Indii práve vďaka sťahovanie ľudí do miest k rapídnemu rastu mnohých miest. Vďaka tomu tak má India mnoho sídiel s viac ako miliónom obyvateľov. Životnú úroveň väčšiny ľudí v týchto oblastiach však nie je vysoká.

Hlavným mestom Indie je Dillí.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *