Lekárska starostlivosť a očkovanie v Indii

Ohodnoťte článok

Lekárska starostlivosť a očkovanie v Indii

Očkovanie

Ak ste sa rozhodli vycestovať do Indie na dovolenku mali by ste zvážiť istá očkovanie, ktoré sa pri cestovaní do tejto časti sveta odporúčajú.

Medzi povinné očkovania do India patrí – len žltá zimnica a to jedine v prípade že ste pred cestou do Indie zdržiavali v Afrike či Južnej Amerike.

Ďalšie očkovanie sú odporúčané a patria sem – očkovanie proti brušnému týfusu, proti poliomyelitíde a vírusovej hepatitíde typu A, pri dlhšej pobyte i proti vírusovej hepatitíde typu B, proti MENINGOKOKOVÉ meningitíde a japonskej encefalitíde. Každý by si mal skontrolovať platnosť očkovania proti tetanu.
Okrem týchto chorôb sa v Indii môžete nakaziť maláriou (okrem pobytu v horách, či veľkých mestách) či inú tropickú chorôb ako horúčkou dengue. Besnota je tu tiež celkom rozšírená vďaka veľkému množstvu voľne pobehujúcich psov.

V Indii je pomerne vysoké riziko nákazy HIV, zvlášť od prostitútok,

Medzi pomerne časté zdravotné ťažkosti v Indii patrí hnačka, preto je dôležité veľmi dodržiavať správne preventívne opatrenia (piť balenú vodu, umývať si ruky, umývať ovocie a zeleninu, nejesť z pouličných stánkov, …)

Medzi ďalšie pomerne častá nebezpečenstvo lenže ohrozujú vaše zdravie je poranenie od nebezpečných živočíchov. Zvlášť tých morský, pavúkov či hadů.Jelikož sa na území Indie vyskytuje dosť jedovatých živočíchov ako je potrebné všetkými známa kobra Indická.

Lekárske ošetrenie v Indii

Lekárska starostlivosť je celkovo na nízkej úrovni a nemocnice zodpovedajúce európskemu štandardu možno nájsť len v najväčších mestách. Pri zdravotných komplikáciách je najlepšie zavolať českú ambasádu alebo honorárny konzulát a požiadať o radu, alternatívne sa obrátiť na hotel v blízkosti.

Všeobecne možno povedať, že súkromní lekári poskytujú lepšiu starostlivosť než zariadenia štátnej. Ako nevyhnutné je potrebné jednoznačne odporučiť uzavretie cestovného poistenia na celú dobu pobytu v Indii.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *