Dovolenka: India – základné informácie

Ohodnoťte článok

Dovolenka: India – základné informácie

India je svojou rozlohou siedmou, počtom svojich obyvateľov druhou najväčšou krajinou vo svete. Indii nájdete v južnej Ázii.

Indie na východe hraničí s Bangladéšom a Barmou, na severe – severovýchode s Čínou, Bhutánom a Nepálom. Na severovýchode asi 65 km od Indických brehov leží ostrovný štát Srí Lanka.

Indické brehy z juhozápadu, juhu, juhovýchodu obmýva Indický oceán. Západná brehy India obmýva tiež Arabské more, východná brehy mora Bengálske.

Indiou pretekajú tri veľké rieky Indus, Ganga, Brahmaputra.

Na severovýchode a severe štátu sa vypína predhorí Siválik a mohutné veľhorské masívy Himaláje a Karákoranu pokryté horskými ľadovcami. Práve v pohorí Karakoram sa nachádza najvyššia hora Indie a druhá najvyššia hora sveta K2, meracie 8611 m n. M.

Tieto veľhory vznikli tektonickým vyzdvihnutím povrchu, kedy sa podsunula Indická litosférická doska pod Ázijskú. India je nádhernou krajinou, ako stvorenú na cestovanie, poznávání.Kromě kúpanie v krásnom mori, oceánu, zimných radovánok ponúka aj mnoho starodávnych pamiatok, nekonečných opustených miest kde vládne absolútny kľud.

Spoznajte Indii, krajine Kamasutra, večného života a jedinečného prírody.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *