Zaujímavé miesta v Egypte, pamiatky – 1

Ohodnoťte článok

Turistické strediská v Egypte

Hurghada

Hurghada je najväčším turistickým mestom a prístavom na pobreží Červeného mora. Žije tu asi 40 000 obyvateľov Od 90 rokov zažíva rozvoj vďaka veľkému prílivu peňazí pretože sa tešia z obrovského záujmu turistov. Hurghada je mimoriadne dobre situovaná a ponúka vám skvelé podmienky pre vašu jedinečnú dovolenku. Nájdete tu dlhé piesčité pláže a nádherný podmorský svet koralových útesov.

Nie je odtiaľ ďaleko do Káhiry či Luxoru a ľahko teda môžete navštíviť pyramídy v Gíze a Sakkáre. Chrámy v Jarmaku a Luxore alebo pohrebisko v údolí kráľov a kráľovien. Okrem výletov za históriou ponúka Hurghada aj cesty na blízke ostrovčeky. Najznámejší je ostrov Giftun.

Šarm aš-Šajch

Je to obľúbené turistické stredisko kam prichádza ročne tisícky turistov stráviť svoju dovolenku. Nachádza sa na najjužnejšom cípe Sinajského polostrova. Šarm aš-Šajch sa tiež nazýva mestom mieru, pretože sa tu často konajú mierové konferencie.

Patrí k najkrajším potápačským oblastiam na svete. Medzi obľúbené ciele potápačov sa radí Národný park Ras Mohamed s potápačskými oblasťami Fishermans Bank, Eel Garden, Shark Bay a The Alternatives.

Vo vzdialenosti niekoľkých desiatok metrov od morského brehu sa tiahne takmer nepretržite v dĺžke 80 km smerom do Akabského zálivu nádherný koralový útes. Jeho rozsah a bohatstvo znesie porovnanie s ďalšími najznámejšími potápačskými lokalitami na svete.

Za skutočný podmorský raj je považovaný útes zvažujúca sa 40-50 metrov kolmo nadol umožňujúci potápačom pohybovať sa po ňom ako po stene a v priezračnej vode obdivovať rozmanité druhy rýb a koralov. V Národnom parku sú dobre označené miesta vhodné k zostupu potápačov i šnorchlujúcich turistov do mora. Zvláštnosťou sú mangrové lesy.

Dahab

Názov mesta pochádza z arabského slova dahabun, čo v preklade znamená “zlato”. Zlatistú farbu má arabský piesok alebo tiež obloha pri západe slnka. Tento názov si však asi získal ťažbou zlata v okolitých horách. Dahab leží na brehu Akkabského zálivu na polostrove Sinaj. Dahab je obľúbené miesto predovšetkým pre morské objaviteľa a nadšencov potápanie, šnorchlovanie a vodného lyžovania.

Mesto sa skladá z dvoch častí. Prvá je tradičná arabská štvrť Assalah, kde sa stretnete s každodenným životom Egypťanov. Južná časť Dahabu menom “Mashraba” je oveľa modernejší a tvorí ju ubytovacie komplexy všetkých cenových relácií. Podmorský život je tu veľmi bohatý, rozmanitý a farebný. Rozprávkové koralové útesy poskytujú veľkolepý pohľad.

Najznámejšie potápačské miesto je Blue Hole (Modrá diera) s podmorskou skalnatú kotlinou sa strmo klesajúcimi stenami. Kto sa rád potápa tak je pre neho perfektným miestom kam ísť stráviť dovolenku. Nie je odtiaľ ďaleko do púšte kam si môžete zájsť s džípom na výlet a spoznať na vlastnej koži aké je to vidieť svet z hrbu ťavy. Pre záujemcov o históriu sa tu ponúka výlet na horu Sinaj alebo mô navštíviť kláštor svätej Kataríny.

El Gouna

Je moderné stredisko ako stvorené pre tých ktorí majú radi nočný život a luxus. Typom na romantickú prechádzku je večer osvetlený prístav s nádhernými jachtami. Mestečko El Gouna ponúka svojim návštevníkom nepreberné množstvo obchodov a reštaurácií. El Gouna je rajom pre milovníkov nakupovanie. Ponúka široký výber najrôznejších produktov, od značkového oblečenia, až po výpredaje outletového tovaru.

Chýbať vám tu nebudú internetové kaviarne, čajovne, banky a zmenárne. Tí čo radi popíjajú, spoznávajú život po zotmení a tancujú do ranného spevu kohúta ponúkne táto destinácia veľké množstvo nočných klubov, diskoték a reštaurácií. Nočný život El Gouny je skutočne divoký a živý! Ceny sú tu však podstatne vyššia ako v Hurghade, takže musíte dať na svoj smlouvaví talent. Pre golfových nadšencov je výhrou golfové ihrisko Steigenberger Golf Resort s 18 jamkami a pre veľkých hráčov kasíno.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *