Plánujete dovolenku? Vyskúšajte Egypt

Ohodnoťte článok

Plánujete dovolenku? Vyskúšajte Egypt

egyptEgypt je krajinou, kde sa už v praveku utvárali dejiny majúce vplyv na celú ľudskú civilizáciu. Je tomu naozaj tak. Z Egypta totiž pochádza aj veľa obyčajných vecí, na ktoré sme si v priebehu nášho života zvykli. Poďme ale nahliadnuť na Egypt ako na zemi vhodnú pre dovolenku.

Ak by sme sa pozreli na Egypt ako dovolenkovú destináciu pred nemálo rokmi späť, bola to krajina exotiky, luxusu a nedostupnosti. V časoch, keď sme najradšej mierili k Jadranu a Afrika pre nás bola niečím nepredstaviteľným, v Egypte vznikali hotelovej rezorty. Ovšem časy sa menia. Letecké cestovanie sa stalo niečím oveľa dostupnejším a dokonca aj tí najobyčajnejšie ľudia dostali šancu navštíviť také krajiny, ako je Egypt.

Súčasná situácia je iná. Egypt sa pre nás otvoril a je veľmi častým cieľom našej dovolenky, kam sa dá pozrieť takmer v akúkoľvek ročnú dobu. Či máme záujem o poznávacie zájazdy, alebo si chceme užiť pobytový zájazd na jednom mieste. Egypt už nie je ničím nedostupným a ponuka sa rozrástla do zaujímavých rozmerov. Stále počasie a príjemné teploty sú obrovským lákadlom.

egypt-2Pokud ste Egypt doteraz nenavštívili, určite je potrebné poukázať na niektoré zaujímavé miesta a známa strediska. Ak máme záujem o pobytovú dovolenku, pravdepodobne sa stretneme s názvami letovísk ako je Hurghada, Sharm El Sheikh alebo Taba. Jedná sa o veľmi obľúbená strediska dovolenky. Nájdeme tu obrovské množstvo hotelov rôznej kvality a služieb, kde si vyberie naozaj každý.

V už spomínaných letoviskách sa ale môžeme tešiť na azúrovo čisté Červené more, ktoré je plné podmorského života. Je veľmi teplé, príjemné, pláže sú z veľmi jemného piesku a samotné kúpanie je vhodné pre deti. Usporadúvajú sa rôzne výlety so šnorchlovaním a poznávaním života pod morskou hladinou.

Samozrejmosťou sú aj rôzne výlety na Saharu, teda najväčšia púšť sveta. Spoznáte životy beduínov, prejdete sa džípom alebo môžete navštíviť aj rieku Níl. Práve Egypt je vhodný aj na poznávacie dovolenku. Navštívite egyptskú metropolu Káhiru, prejdete sa okolo Nílu a obrovským lákadlom sú samozrejme pyramídy a Sfinga.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *