Lekárske ošetrenie v Egypte

Ohodnoťte článok

Očkovanie do Egypta

Ešte pred odchodom na dovolenoudo Egypta sa veľké množstvo turistov pýta, či je potrebné nejaké očkování.V prípade že pôjdete do turistických stredísk na pobreží, Káhiry, Luxoru, nepotrebujete žiadne špeciálne očkovanie.
Oplatí sa mať samozrejme očkovanie proti “chorobe špinavých rúk”, tj. Proti žltačke. To ale človek určite docenia aj v iných oblastiach než práve v afrických krajinách.

Ak sa vydáte do vnútrozemia, do oáz atď., Odporúča sa očkovanie proti hepatitíde typu A, brušnými týfusu, pre niektoré oblasti platí odporúčané očkovania proti malárii či meningitíde. Aktuálnu situáciu nájdete na stránkach Svetovej zdravotníckej organizácie.

Návšteva lekára

Ak cestujete do Egypta je rozhodne rozumné sa pripoistiť lebo lekárske ošetrenie v Egypte nie je práve lacná záležitosť. Zdravotná služba sa tu delia na dve kategórie. Prvá je štátny – tá je nič moc. Druhá je súkromná (tam sa radí nemocnice a rôzni súkromní lekári ako zubár, internista …) tá je porovnateľná s našou.

Aj keď je samozrejme najlepšie nemocnici vôbec nepotrebovať. Väčšinu pohľadávok v Egypte si najskôr zaplatíte sami okrem tých naozaj veľkých zákrokov. A po tej vám budú vašou poisťovňou preplatené. Samozrejme ak budete poistený.

Ak užívate nejaké lieky je lepšie si ich vziať so sebou a nosiť stále pri sebe aj keď nemusíte mať strach z kúpy liečiv v Egypte. Majú tam lieky kontrolovanej a navyše aj za lepšie ceny ako v Českej republike. Ak budete kupovať liečivá v Egypte dajte si pozor na cenu. Mnohokrát lekárne účtujú inú cenu miestnym a inú turistom. Je dobré sa pozerať priamo na cenu na škatuľke. Dovoz a vývoz lieku z Egypta a do Egypta je povolený len do takej miery aká je potreba dovážajúceho.

Najčastejšie choroby v Egypte:

Faraónovho pomsta – Faraónova pomstou sa nazýva nemilý darček, ktorý Egypt nadeľuje takmer všetkým turistom v prvých dňoch ich pobytu. Ide spravidla o dva, maximálne tri, dni ovenčené hnačkovým ochoreniam. To je tiež často sprevádzané vracaním a horúčkami.
Bohužiaľ neexistuje návod ako sa “pomste” vyhnúť. Buď jednoducho budete mať to šťastie, že si Vaše telo zvykne na vysoké teploty a nezvyklou stravu bez povšimnutia, alebo nie.

Spálenie kože – Patrí k jednému najčastejšiemu problému ktorý vás pravdepodobne postihne. V Egypte páli slniečko veľmi silno a než sa nazdáte máte popáleninu ako vyšitú. Preto je rozumné slniť sa s mierou. Postupne Nebojte sa schovať prvé dni pod slnečník či si na seba vziať tričko.A mazať a mazať … Tiež je dôležitý dostaečný prísun tekutín.

Prechladnutia – klimatizácia je dobrá vec, ale extrémne teploty zvlášť v lete pri prechádzaní do klimatizovaného hotela môžu spôsobiť prechladnutie.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *